Menu
../alior/

Hipoteczny kredyt bez poręczycieli i poręczeń

Jak podają statystyki, polskie społeczeństwo jest niezwykle mocno zadłużone. Całkowite kredyty Polaków z rozmaitego tytułu pożyczek konsumpcyjnych wynosi przeszło 300 miliardów złotych, w tym zadłużenie z tytułu zaciągniętych kredytów mieszkaniowych wynosi już przeszło 217 miliardów PLN. O wiele częściej też zdarzają się wypadki nie spłacania zaciągniętych zobowiązań finansowych.

Dlatego w ostatnich latach banki w dużym stopniu obostrzyły możliwości zaciągania kredytów hipotecznych, na które nie zawsze jest stać młodych ludzi, mających marne dochody.

 

Okres kredytowania

Głównie zaostrzenie sposobu udzielenia kredytu hipotecznego na większy okres kredytowania, stosuje się do ustalenia wymaganej zdolności kredytowej, jak także faktu posiadania wkładu własnego na realizację nadchodzącej inwestycji.

W przypadku, jak bank obliczy najmniejszy dochód 6000 netto, raz po raz trudniej jest, szczególnie młodym osobom sprostać wymogom banku. W związku z tym ów kredyt postrzegany jest często jako kredyt hipoteczny dla zamożnych (taki kredyt ma oczywiście Deutsche Bank).

Wszakże banki nie są instytucjami non profit, więc starają się w inny sposób zachęcić przyszłych kredytobiorców do skorzystania z oferowanych usług, by z tego tytułu osiągnąć zaplanowany zarobek. W takim więc celu, banki w większości wypadków posiadają ciekawe promocje kredytowe, w tym między innymi zmniejszanie marży banku wchodzącej w skład nominalnego oprocentowania kredytu.

 

Bez poręczeń?

W tym czasie świadczą inne, ciekawsze warunki świadczonych pożyczek i kredytów. Jednym z owych udogodnień jest promocyjny kredyt hipoteczny bez poręczycieli. Taka propozycja banku jest bezspornie zachęcająca, ponieważ w dzisiejszych czasach o wiele trudniej jest zainteresować osoby, które będą posiadały przyzwoicie duże dochody i równocześnie zgodzą się na żyrowanie naszego długu.

Kredyty bez poręczeń przyznawane są na spore inwestycje, na przykład zakup mieszkania, gruntu lub budowę budynku, opiewające na pokaźne sumy pieniędzy. Ich formą zabezpieczenia jest głównie zastaw hipoteczny. Innym zamysłem banków na podwyższenie liczby kredytobiorców jest obniżanie wysokości dodatkowych opłat, w tym na przykład 0% prowizji za udzielenie kredytów czy pożyczek gotówkowych.

Zdolność kredytowa a kredyt bez poręczeń

Wiele osób wybierając produkty bankowe kieruje się rekomendacjami, które wynikają z rankingów i zestawień przygotowanych przez firmy doradcze lub specjalistyczne portale finansowe. Banki chętnie informują klientów o zdobytych laurach. ING Bank Śląski reklamuje w ten sposób najlepszy kredyt hipoteczny w PLN.

W rankingu portalu bankier.pl bank został doceniony za warunki finansowania zakupu domu jednorodzinnego z wkładem własnym. Udzielając kredytów hipotecznych bank stosuje dodatkowe ułatwienia dla klientów.
Doradcy dojeżdżają do klientów w umówione miejsca.

 

W restauracji, kawiarni lub miejscu pracy można omówić najważniejsze kwestie związane z finansowaniem przyszłej inwestycji. Doradcy służą pomocą przy wypełnianiu wniosku kredytowego, uzyskaniu odpisu z księgi wieczystej, pomagają wypełnić deklarację podatkową PCC-3 oraz składają wniosek o wpis hipoteki.

Klient może wybrać opcję zerowej prowizji lub obniżenia marży w zależności od tego, czy zależy mu na obniżeniu kosztów uruchomienia kredytu, czy na obniżeniu rat w całym okresie kredytowania. Kredyt hipoteczny związany z inwestycjami na rynku nieruchomości może być udzielony maksymalnie na 30 lat.

Na pomoc doradców banków mogą również liczyć klienci, którzy potrzebują pieniędzy na inne cele. Pożyczka gotówkowa w ING jest oferowana w dwóch wersjach. W opcji standardowej, w kwocie od 1 tysiąca do 50 tysięcy złotych oraz w wersji MEGA pożyczki, w kwocie od 20 tysięcy do 50 tysięcy złotych. W obu wariantach maksymalna kwota pożyczki nie może przekroczyć 18-krotności dochodów netto.

Z pożyczki w wersji standard mogą skorzystać wszyscy, zaś MEGA pożyczka jest przeznaczona dla stałych klientów banku. Oczywiście faktyczna kwota jaką bank zechce pożyczyć zależy od szeregu czynników.

Zdolność kredytowa może zostać sprawdzona na stronie internetowej banku. Zasady stosowane przez analityków banku zostały uproszczone na użytek komputerowej aplikacji, dlatego wyniki symulacji nie są wiążące i stanowią jedynie pomoc w orientacyjnym oszacowaniu własnych możliwości.