Menu

Sprawdź zdolność kredytową w PKO BP

Kredyt hipoteczny w PKO BP wyróżnia się na tle innych kredytów długoterminowych tym, że jego zabezpieczeniem jest hipoteka. Co do zasady, jest udzielany na zakup nieruchomości, albo jej budowę.

Hipoteka jest ograniczonym prawem rzeczowym na nieruchomości. Na jego mocy bank może dochodzić spłaty kredytu z nieruchomości. W języku potocznym, kredyt hipoteczny charakteryzuje się tym, że jest udzielany na zakup domu, mieszkania, albo innej nieruchomości.

TOP 3 pożyczek bankowych: 1) Do 200 000zł! RRSO najniższe w Polsce, więcej na www.alior.pl
2) W 15 minut! Do 4000zł online na oświadczenie, kalkulator na www.eurobank.pl
3) Świetna pożyczka na już z niską ratą, kalkulacja na www.bgzbnp.pl

Po zawarciu umowy bank PKO BP przelewa określoną kwotę pieniężną na rachunek sprzedawcy nieruchomości. Z kolei kredyt budowlano – hipoteczny charakteryzuje się tym, że środki są przeznaczone na budowę domu. Środki finansowe mogą być przekazane w całości, albo w transzach. Rozróżnienie ma bardzo duże znaczenie formalne.

Od celu udzielenia zależy to, jakie dokumenty do kredytu hipotecznego, a właściwie wniosku o jego udzielenie, należy skompletować. W przypadku, gdy kredyt ma charakter budowlany – hipoteczny, wnioskodawca musi dodatkowo załączyć kosztorys. Jest on potrzebny, aby później móc rozliczyć wydatki na podstawie faktur.

Oprocentowanie i warunki otrzymania kredytu hipotecznego oscylują głównie wokół zdolności kredytowej. Zwykle jest ustalana w oparciu o dochody gospodarstwa domowego po odliczeniu wszystkich kosztów utrzymania. Pozostały dochód musi wystarczyć nie tylko na spłatę raty kredytu. Bank jest bardziej skłonny udzielić kredytu osobie, która pracuje w administracji, na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, niż przedsiębiorcy lub osoby wykonującej wolny zawód.

 

Dla banku PKO BP najbardziej liczą się stałe źródła dochodów, ponieważ to one warunkują stały dopływ finansów i są swoistą gwarancją wypłacalności kredytobiorcy. Do obliczania zdolności kredytowej nie bierze się pod uwagę zasiłków rodzinnych, macierzyńskich i innych środków uzyskanych w ramach pomocy społecznej. Bank nie weźmie także pod uwagę alimentów, ani też dochodów z lokat i inwestycji kapitałowych.

Niemniej jednak uwzględni regularne zyski, na przykład dochody z najmu, pod warunkiem że są odpowiednio udokumentowane.

TOP 3 kredytów hipotecznych: 1) Oblicz sam gdzie dostaniesz najkorzystniejszy kredyt na www.expander.pl
2) HIT miesiąca, 35lat, do 90% wartości, wakacje kredytowe - www.pkobp.pl
3) 0% prowizji, 0% za wcześniejszą spłatę, niskie RRSO - www.millenium.pl