Menu
../pekao/

Kalkulator kredytowy gotówkowy BGŻ

Niezależnie od zastrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego pod adresem działających w Polsce banków w tym i BGŻ BNP Paribas, dotyczących zbyt liberalnej polityki kredytowej, zwolnił przyrost złych kredytów. W części jest to efekt tak zwanego zafałszowania statystycznego.

Przyrasta bowiem liczba złych kredytów i pożyczek, jednak wzrasta ogólna suma pożyczonych pieniędzy, co powoduje utrzymanie się wskaźnika złych długów na bezpiecznym poziomie. Niespłacone zobowiązanie, to w znacznej mierze długi zaciągnięte przez gospodarstwa domowe. Nie mniej w tym segmencie zaobserwowany został w 2018 roku spadek przyrostu złych kredytów.

Dane z Komisji Nadzoru Finansowego pokazują, że w segmencie pożyczek gotówkowych, debetów w koncie i innych tego typu zobowiązań konsumpcyjnych złe kredyty stanowią największy odsetek w stosunku do udzielonych pożyczek.

Co piąty kredyt konsumpcyjny nie jest spłacany na bieżąco. Za złe kredyty uważa się zobowiązania, przy których opóźnienie w spłacie kapitału lub odsetek przekracza jeden miesiąc. KNF uważa, że przyczyną takiego stanu są w znacznej części kredyty gotówkowe na oświadczenie.
Banki udzielając pożyczek bez wnikliwego sprawdzania osobistych finansów klienta narażają się na tego typu sytuację.

TOP 3 pożyczek bankowych: 1) Mini Ratka PKO BP (bez zaświadczeń do 24 000zł) - www.pko.pl
2) 0% prowizji! 6,9%, do 50 000 zł, oblicz ratę na www.alior.pl
3) Do 200 000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń na www.t-mobile.pl

Należy pamiętać jednak, że banki kalkulując kredyty gotówkowe na dowód wliczają potencjalne straty z tytułu złych kredytów w wysokość marży lub oprocentowania. Fakt, że zobowiązanie zostało zaliczone do złego kredytu nie oznacza dla banku realnych strat. Klienci, którzy mają opóźnienia nadal regulują swoje zobowiązania.

Dla większości najlepszym rozwiązaniem jest restrukturyzacja swojego zadłużenia. Klienci podpisujący z bankami umowy kredytowe nie zawsze są w stanie dokładnie przewidzieć swą przyszłą sytuację finansową. Bardzo często okazuje się, iż suma rat kredytów staje się zbyt wysoka. Szansą na uregulowanie trudnych zobowiązań staje się kredyt konsolidacyjny gotówkowy – na przykład w BGŻ BNP Banku.

Problem z kredytem – weź konsolidacyjny

Dzięki takiemu produktowi, kredytobiorca ma możliwość połączenia kilku kredytów w jeden i wydłużenia okresu spłaty zobowiązań. Dzięki temu miesięczne raty mogą się znacznie zmniejszyć. Pozwala to kredytobiorcy bieżąco regulować swoje zobowiązania i nie psuć swojej historii kredytowej.

TOP 3 pożyczek bankowych: 1) Mini Ratka PKO BP (bez zaświadczeń do 24 000zł) - www.pko.pl
2) 0% prowizji! 6,9%, do 50 000 zł, oblicz ratę na www.alior.pl
3) Do 200 000 zł bez poręczycieli i zabezpieczeń na www.t-mobile.pl

A co do najlepszego kredytu konsolidacyjnego to mamy nadzieję że informacje zawarte w naszym serwisie przyczynią się do tego że znajdziecie drodzy Państwo nie tylko najlepszy ale i najtańszy z kredytów który pozwoli wam sporo zaoszczędzić po konsolidacji.

Kalkulator kredytu gotówkowego BGŻ BNP

Co pewien okres w Polsce propozycja bankierów dotycząca kredytów gotówkowych jak co roku jest wielce intrygująca. Jednak nadal można wpaść w kłopoty wybierając pożyczkę bez zapoznania się z warunkami jakie dają banki.

Instytucje bankowe proponują czasami fajne warunki, niemniej jednak tylko na billboardach. Jeżeli rzetelnie przeczytamy umowę to możemy zauważyć niekorzystne dla nas paragrafy, przykładowo paragraf przy kredycie gotówkowym, oprocentowanie może być dużo gorsze aniżeli w reklamach – dlatego warto czytać warunki dokładnie i porównywać oferty non stop.

W ostatnim okresie kiedy ubiegałem się o kredyt gotówkowy od ręki spotkała mnie analogiczna sytuacja – w reklamie oprocentowanie 7.7% a w banku mogli dać co najwyżej 9,2%. Na szczęście są banki jak BGŻ BNP które nie kombinują przy oprocentowaniu kredytu gotówkowego i dają tyle ile w reklamach czy na bilbordach.

Kredyt w BGŻ BNP

Tak więc po drobiazgowym przejrzeniu umowy okazało się, iż oprocentowanie było sporo gorsze niźli na billboardzie.
Na pewno nie wszystkie oferty są takie, oczywiście znajdziemy również w okresie świątecznym wyjątkowo opłacalne kredyty pożyczki jak przykładowo pożyczka gotówkowa w BGŻ.

Na pewno BGŻ nie jest jedynym rzetelnym bankiem, natomiast polecam go, albowiem z pożyczki BGŻ Banku sam korzystam na co dzień i póki co jestem zachwycony.