Menu
../santander/

Prosty kredyt samochodowy

Czy marzysz o posiadaniu własnego samochodu, ale brakuje Ci wystarczających środków finansowych? Nie martw się, jest na to proste rozwiązanie – kredyt samochodowy. W tym artykule dowiesz się, jak zdobyć finansowanie na swoje wymarzone auto i czego należy się wystrzegać, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów finansowych w przyszłości.

Czym jest prosty kredyt samochodowy?

Prosty kredyt samochodowy to nic innego jak kredyt, który jest przeznaczony na zakup samochodu. W odróżnieniu od innych rodzajów kredytów, taki kredyt jest zabezpieczony przez samochód, co oznacza, że jeśli nie spłacisz kredytu, bank ma prawo zająć Twój samochód.

 

Jak zdobyć prosty kredyt samochodowy?

Zdobyć prosty kredyt samochodowy można w kilku prostych krokach:

1. Znajdź odpowiedniego pożyczkodawcę

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu samochodowego, warto porównać oferty różnych pożyczkodawców. Przy wyborze banku lub instytucji finansowej należy brać pod uwagę koszty kredytu, oprocentowanie, czas trwania kredytu, prowizję oraz wymagania co do zdolności kredytowej.

2. Sprawdź swoją zdolność kredytową

Zanim zdecydujesz się na zaciągnięcie kredytu samochodowego, warto sprawdzić swoją zdolność kredytową. Można to zrobić za pomocą specjalnych kalkulatorów dostępnych na stronach internetowych banków oraz instytucji finansowych. Warto mieć na uwadze, że zdolność kredytowa to nie tylko wynik w kalkulatorze, ale również stały dochód oraz stabilne zatrudnienie.

3. Przygotuj dokumenty

Aby uzyskać prosty kredyt samochodowy, należy przesłać odpowiednie dokumenty do banku lub instytucji finansowej. Wśród nich znajdują się m.in. dowód osobisty, zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, umowa kupna-sprzedaży samochodu, a także dokumenty potwierdzające posiadane zobowiązania finansowe.

4. Zaciągnij kredyt

Po dokładnym zapoznaniu się z ofertą pożyczkodawcy i przesłaniu wymaganych dokumentów, można zaciągnąć prosty kredyt samochodowy. Warto pamiętać, żeby dokładnie przeczytać umowę.

 

Wybierz prosty kredyt samochodowy

Należy wybrać taki kredyt, który nie będzie dla nas uciążliwy pod tym względem.

Dzięki temu, spokojnie można będzie go spłacać, a zakup samochodu na kredyt w żaden sposób nas nie przerośnie. Wszystko odbywało się będzie w bardzo dobry sposób. Wszystkie banki oferujące kredyty samochodowe starają się tak doradzać swoim klientom, aby kredyt był absolutnie dostosowany do potrzeb osoby zaciągającej pożyczkę.

Dzięki temu, w takiej sytuacji nie będzie się miało problemów ze spłatą takiego kredytu. Wszystko odbywało się będzie w bardzo dobry sposób pod wieloma względami. Jak najbardziej taka sytuacja dla każdego będzie mogła być odpowiednio komfortowa.

Kredyt na samochód powinien być zaciągnięty na krótki okres czasu, najwyżej na 4-5 lat. Jest to optymalny czas, w którym spłaci się taki kredyt w rozsądnych ratach, które nie będą uciążliwe. Na dłuższy okres czasu nie ma co brać kredytu. Samochody nie odznaczają się długą żywotnością. Dlatego też, na pewno w długoletnie kredyty w tym przypadku nie ma co się pakować.

 

Przelicz kredyt samochodowy

Dobry kalkulator prezentuje nie tylko bank i wysokość miesięcznej raty, ale także wysokość prowizji i oprocentowania. Dzięki temu internauta może podjąć właściwą decyzję. Koniec z dylematami typu Santander czy Getin Bank.

Wybór jest bardzo prosty. Obok ofert znajdują się odnośniki do stron banków, więc można szybko skontaktować się z przedstawicielem w sprawie kredytu samochodowego. Środki przyznawane w ramach kredytu samochodowego są zwykle dostępne w krótkim czasie po podpisaniu umowy kredytowej.

Niektóre banki umożliwiają przeznaczenie części kwoty kredytu na dowolny cel oraz dają możliwość podwyższenia kwoty kredytu pod warunkiem połączenia dochodów ze współkredytobiorcą.

Koszty kredytu samochodowego

Przed skorzystaniem z oferty warto upewnić się, czy bank wymaga ubezpieczenia kredytu oraz jakie są jego koszty. Uważne przyjrzenie się szczegółom oferty oferowanych przez banki w tym roku zapobiegnie nieprzyjemnym i kosztownym konsekwencjom. Warto zwrócić uwagę na ofertę banku, w którym posiada się konto – być może oferuje obniżenie oprocentowania kredytu dla stałych klientów.

Jedno jest pewne znaleźć najlepszy kredyt samochodowy w tym roku nie będzie łatwym zadanie – głównie ze względu na to że banki szukają pieniędzy gdzie się da by podreperować budżety po kryzysie finansowym z lat ubiegłych.