Menu
../santander/

Kredyt mieszkaniowy dla singla – gdzie go szukać

Jeszcze kilkanaście lat temu jako singiel nie mogliśmy liczyć nigdzie na dobry kredyt mieszkaniowy dla singli, który nie zedrze z nas ostatniego grosza na oprocentowaniu i na kosztach za jego przyznanie.

Wydawać się może, że kredyt ten jest zdecydowanie droższy niż dla par, podobnie jak kredyt dla samotnych matek.

Czy możemy liczyć na podobne warunki co pary?

Oczywiście, że tak. Problem polega zupełnie na czymś innym, nad czym się możliwe nie zastanawialiśmy. Zobaczmy zatem jak to dokładnie wygląda.

Warto wiedzieć jaką mam zdolność kredytową zanim przejdziemy do banku. Jako osoba samotna, musimy poradzić sobie ze spłaceniem raty kredytu, która będzie wynosić około 1000 złotych miesięcznie, opłatach za mieszkanie tj. minimum 400 złotych, mediach 300 złotych. Pamiętajmy o pozostałych zobowiązaniach finansowych oraz pieniądzach na życie. Okazuje się zatem, że musimy zarabiać minimum 4000 złotych aby sobie w takiej sytuacji poradzić. Często pary zarabiają tyle łącznie.

Jak zatem widzimy kredyt mieszkaniowy dla singli nie jest gorszy. To my musimy sobie poradzić z taką sytuacją.

Większość kobiet nie stać na kredyt dla samotnych matek i nie ma w tym nic niedorzecznego.
Kredyt dla singla nie może być kredytem darmowym. Zawsze musimy brać pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale również koszt przygotowania oraz ubezpieczenia. Wszystkie nasze zobowiązania powiedzą nam jaką mam zdolność kredytową. Nie czekajmy zatem do ostatniej chwili. Wszystkiego możemy się dowiedzieć jeszcze dzisiaj.

A gdzie po kredyt mieszkaniowy dla singla?

Na pewno znajdziesz go w PKO BP oraz Millenium – tam przygotowano oferty specjalnie dla osób zwanych singlami. I taki kredyt mieszkaniowy dla singla dostaniesz szybko i tanio.

 

 

Szukamy kredytu dla singla z niską ratą

Singlom ale i innym klientom trudno jest samodzielne ocenić jakość bankowych produktów i wybrać dla siebie najbardziej korzystne rozwiązania. Dlatego taką popularnością cieszą się firmy pośredniczące w zawieraniu umów pomiędzy bankami a klientami.

Dzięki wiedzy niezależnych ekspertów oraz ich przeglądowi rynku, klient ma możliwość wybrania najbardziej optymalnych dla swoich potrzeb produktów bankowych. Rankingi i porównania publikowane przez doradców kredytowych często są wykorzystywane przez liderów zestawień do budowania pozycji rynkowej i reklamy. Deutsche Bank wykorzystał w ten sposób ranking przygotowany przez firmę Expander, według którego kredyty hipoteczne banku znajdują się w czołówce ofert.

Na wysoką ocenę oferty Deutsche Banku wpłynęły przede wszystkim rozwiązania umożliwiające dopasowanie oferty do oczekiwań klienta. Ranking opracowany był w zeszłym roku, zatem przed bankiem staje trudne zadanie utrzymania konkurencyjności oferty w nowych realiach rynkowych.

Rekomendacja S, która weszła w życie z początkiem tego roku powoduje, że kredyt mieszkaniowy z niską ratą może dla wielu klientów pozostać w sferze marzeń. Zgodnie z Rekomendacją S bank badając zdolność kredytową klienta bierze pod uwagę okres kredytowania nie dłuższy niż 25 lat. Nawet w przypadku dłuższych kredytów, które w bankach mogą być udzielone nawet na okres 30 lat.

Kolejnym obostrzeniem rekomendacji jest ustalenie, że zobowiązania wobec banków z tytułu pożyczek i kredytów nie mogą przekroczyć 42 procent dochodów w przypadku kredytów walutowych, połowy dochodów w przypadku kredytów złotówkowych. Osoby z dochodami większymi niż średnia krajowa będą mogły zaciągać kredyty z ratą do 65 procent dochodów netto.

Dla niektórych klientów zaciągnięta już pożyczka gotówkowa może być solidną przeszkodą w kredycie mieszkaniowym. Zdaniem analityków rynkowych najnowsza rekomendacja Komisji Nadzoru Bankowego może zmniejszyć zdolność kredytową wielu osób, a 15-20 procent z nich uniemożliwi wzięcie kredytu. Bankowcy uspakajają i radzą – zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję związaną z kredytami oblicz zdolność kredytową.

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *