Menu
../santander/

Kredyt mieszkaniowy dla singla – gdzie go szukać

Osoba samotna też musi mieć gdzie mieszkać! Jeszcze kilkanaście lat temu jako singiel nie mogliśmy liczyć nigdzie na dobry kredyt mieszkaniowy dla singli, który nie zedrze z nas ostatniego grosza na oprocentowaniu i na kosztach za jego przyznanie.
Wydawać się może, że kredyt ten jest zdecydowanie droższy niż dla par, podobnie jak kredyt dla samotnych matek. Czy możemy liczyć na podobne warunki co pary? Oczywiście, że tak. Problem polega zupełnie na czymś innym, nad czym się możliwe nie zastanawialiśmy. Zobaczmy zatem jak to dokładnie wygląda.

Warto wiedzieć jaką mam zdolność kredytową zanim przejdziemy do banku. Jako osoba samotna, musimy poradzić sobie ze spłaceniem raty kredytu, która będzie wynosić około 1000 złotych miesięcznie, opłatach za mieszkanie tj. minimum 400 złotych, mediach 300 złotych. Pamiętajmy o pozostałych zobowiązaniach finansowych oraz pieniądzach na życie. Okazuje się zatem, że musimy zarabiać minimum 4000 złotych aby sobie w takiej sytuacji poradzić. Często pary zarabiają tyle łącznie.

Jak zatem widzimy kredyt mieszkaniowy dla singli nie jest gorszy. To my musimy sobie poradzić z taką sytuacją.

Większość kobiet nie stać na kredyt dla samotnych matek i nie ma w tym nic niedorzecznego.
Kredyt dla singla nie może być kredytem darmowym. Zawsze musimy brać pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale również koszt przygotowania oraz ubezpieczenia. Wszystkie nasze zobowiązania powiedzą nam jaką mam zdolność kredytową. Nie czekajmy zatem do ostatniej chwili. Wszystkiego możemy się dowiedzieć jeszcze dzisiaj.

A gdzie szukać takiego kredytu ?
Na pewno znajdziesz go w PKO BP oraz mBanku – tam przygotowano oferty specjalnie dla osób zwanych singlami.
I taki kredyt hipoteczny dla singla dostaniesz szybko i tanio.