Menu
../alior/

Kalkulator leasingu – samochód w leasing

Europejski Fundusz Leasingowy (w skrócie EFL) jest instytucją działającą w bardzo prężenie rozwijającej się na rynku usług finansowych Grupie Credit Agricole. W związku z ową dynamiką pracy oraz szerokimi udogodnieniami, co potwierdza przyznany firmie status „Firmy Przyjaznej Klientowi”, wychodzi ona przed szereg w porównaniu do analogicznych firm na polskimi rynku.

Co oferuje EFL Leasing?

Jedną z usług oferowanych przez EFL jest Leasing Europejski. Jest to bardzo korzystny sposób finansowania oparty na współpracy z międzynarodowymi jednostkami finansowymi takimi jak Europejski Bank Inwestycyjny oraz Bank Rozwoju Rady Europy.

Jest to gwarancją stabilności firmy, co w dobie wielkich zawirowań na światowych rynkach finansowych jest bardzo dużym atutem i zasługuje na szczególne podkreślenie.

Główną zaletą owej usługi jest niższy całkowity koszt procedury leasingowania w porównaniu do tradycyjnych umów, co dla każdego przedsiębiorcy jest ewidentnym wskazaniem, z kim powinien on podpisać umowę leasingową.

Należy także podkreślić fakt, że samo przyznanie decyzji leasingowej odbywa się w bardzo prosty sposób, a formalności wcale nie są bardziej skomplikowane, mimo iż mogłoby się tak wydawać. Dodatkowo, dana usługa może być częścią innych umów, zawieranych w ramach EFL, co daje możliwość ich konsolidacji, a przez to – obniżenia kosztów inwestycji.

Skorzystać z niej może każdy, kto prowadzi firmę bez istotnych obciążeń formalnych oraz chce zakupić dla swojego przedsiębiorstwa sprzęt niezbędny w jego sprawnym funkcjonowaniu. Tyczy się to zarówno zaplecza biurowego, komputerowego oraz informatycznego, jak i konkretnych urządzeń, służących do produkcji dóbr lub wykonywania usług w ramach działalności gospodarczej, a także pojazdów służbowych, którą są używane w danej firmie, zarówno towarowych, jak i osobowych.

Kalkulator leasingowy zawsze potrzebny

Umowa opiewająca na leasing urządzeń w ramach Leasingu Europejskiego może być zawarta maksymalnie na dwa lata. Konkretnych wyliczeń dokonuje już pracownik instytucji lub doradca leasingowy, z którego usług możemy skorzystać, starając się o tą formę leasingu.

Obliczenia oraz szacunki dokonywane są w oparciu o dane przedsiębiorstwa ubiegającego się o leasing oraz o rodzaj inwestycji, jaką planuje podjąć sam przedsiębiorca. Niestety nie można w tym przypadku skorzystać z narzędzia takiego jak popularny kalkulator leasingowy samochodowy, by wstępnie poznać warunki leasingu, gdyż wszystkie ustalenia finansowe czynione są indywidualnie, by optymalnie dostosować się do potrzeb każdego przedsiębiorcy.

 

Umowa leasingu a leasing

Posiadanie firmy to wśród ludzi zawsze jakiś prestiż. Mamy własną firmę, własne biuro, własnych pracowników i własne auto. Jednak często z tymi autami jest tak ,że pan czy pani prezes chcieli by jeździć samochodami porządnych marek, które przykuwają wzrok innych nie tylko znaczkiem na masce, ale i wyglądem. Rzadko kogo jednak stać na wspaniały nowy samochód zaraz po założeniu firmy.

W tym wypadku większość właścicieli korzysta z ciekawej opcji, jaką jest usługa leasingu.

Warunki leasingu są zwykle takie same w każdej firmie leasingowej. Jakie to warunki? Musimy oprócz wypełnionego wniosku dostarczyć kilka dokumentów.

Potrzebny nam będzie wpis do ewidencji działalności lub wypis z rejestru, dowód nadania REGON, dowód nadania NIP, ostatnie deklaracje podatkowe, opinia banku która prowadzi nasz rachunek firmowy, zaświadczenie z US oraz ZUS, deklaracje rozliczenia za ubiegły rok, weksel in blanco oraz sprawozdania statystyczne.

Umowa leasingu powinna zawierać kilka niezbędnych podpunktów. Umowa powinna dokładnie określać czas leasingu, dodatkowy termin spłat rat, dokładnie opisywać jak możemy wykupić auto po zakończeniu umowy (podana dokładna cena).

Pamiętajmy również o tym, by umowa zawierała informacje dotyczące takich przypadków jak kradzież czy wypadek samochodowy (co wtedy z ratami i ubezpieczeniem). Leasing dla małych firm niczym się nie różni od leasingu dla dużych firm. Może jedyna różnica to taka, że mała firma może więcej stracić, jeśli podpiszemy źle ułożoną umowę.

Tani leasing samochodowy

Przedsiębiorca, decydujący się na zakup samochodu do celów służbowych, staje przed bardzo trudnym wyborem – kredyt czy leasing? Każda taka decyzja powinna być poprzedzona rozważaniami w kwestii finansów – tak, by móc wybrać najkorzystniejszą ofertę.
Kredyt firmowy oparty jest na bardzo konkretnych warunkach, natomiast leasing stanowi otwartą formę zakupu z kilkoma ewentualnościami finansowymi.

Zanim rozpoczniesz negocjacje z daną firmą, zajmującą się pośredniczeniem w usługach leasingowych, oblicz koszt leasingu na zakup samochodu.

Najważniejszą kwestią jest wysokość miesięcznej kwoty do spłaty. Pomocą w jej ustaleniu jest kalkulator leasingowy rat, dostępny w każdej instytucji, zajmującej się pośredniczeniem w leasingu samochodów i innych dóbr. Masz do niego wgląd bezpośrednio u doradcy leasingowego lub na stronie internetowej danej instytucji.

Dzięki niemu, obliczysz, ile będzie kosztowało Cię leasingowanie w skali miesiąca lub roku oraz określisz, z jaką częstotliwością i przez ile lat (lub miesięcy) będziesz musiał spłacać samochód. Pamiętaj, że informacje uzyskane przez Internet to jedynie szacunkowy koszt, zbliżony do rzeczywistego. Bardziej dokładne dane otrzymasz w momencie podpisywania umowy u doradcy.

Tani leasing na auto oznacza nie tylko niską miesięczną ratę, ale też niski koszt całkowity danej usługi, na którą składają się także inne opłaty. Są to pewna opłata wstępna (określona najczęściej udziałem procentowym leasingobiorcy) oraz ubezpieczenia i kaucje, które dana instytucja musi pobrać, by uwiarygodnić danego klienta i aby zapewnić sobie zarobek. Wszystkie te koszty muszą być dokładnie wyszczególnione w podpisywanej umowie oraz załączonym do niej cenniku.

Upewnij się także, czy dane opłaty nie będą zmieniały się w miarę dynamizmu rynkowego, aby później nie być zaskoczonym wysokością raty w danym miesiącu.
Zakup samochodu w ramach leasingu to także określenie finalizacji transakcji. Odbywa się ona najczęściej wyceną samochodu przez rzeczoznawcę oraz określenie przez niego, ile klient musi dopłacić, aby go nabyć. Jest to tak zwana cena sprzedaży. Warunki owej wyceny, również powinny być dokładnie ustanowione w podpisywanej umowie, łączenie z procentowymi określeniami oraz kosztami pracy rzeczoznawcy.

Bardzo często firma pośrednicząca w leasingu, odlicza od tej ceny poniesiony wcześniej przez leasingobiorcę koszt wpłaconej kaucji na rzecz danego samochodu, zatem przy leasingu, kończącym się nabyciem danego dobra, łączna cena finalna jest niższa niż wyceniona.

Zalety i korzyści leasingu

Każdy przedsiębiorca bierze pod uwagę nie tylko swoje korzyści finansowe, ale także wysoką jakość świadczonych przez siebie usług. Oferty leasingowe dają możliwość połączenia tych dwóch aspektów, bez utraty na jakimkolwiek polu działalności przedsiębiorstwa.

Umowa zawarta z instytucją, jaką jest towarzystwo leasingowe pozwoli zachować firmie zarówno płynność finansową, jak i płynność związaną z utrzymaniem najwyższego poziomu dbałości klienta.

 

Zaawansowanie technologiczne.

Dziedziny każdego przemysłu rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Wprowadzanie nowych rozwiązań pod względem technicznym jest niezbędnym obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, który dba o jakość świadczonych przez niego usług. Leasing maszyn jest rozwiązaniem idealnym, bardzo dużo wnoszącym w sprzedaż, produkcję lub wykonywanie usług.

W momencie gdy upłynie okres trwania umowy leasingowej, dany sprzęt można wymienić na nowy, który będzie bardziej zaawansowany pod względem udogodnień w produkcji lub świadczeniu usług.

Ta kwestia ma bardzo duże znaczenie w momencie, gdy klient ma kontakt z takim sprzętem i jest bezpośrednio zapewniony o tym, że usługodawca stosuje najnowocześniejsze formy realizacji swojej pracy.

 

Wizerunek firmy.

To, w jaki sposób dana firma prezentuje się na tle jej podobnych na rynku jest bardzo często wyznacznikiem zaufania klientów. Do korzystnego wizerunku firmy należy bezsprzecznie zaliczyć samochód, jakim porusza się właściciel przedsiębiorstwa, podczas kontaktu z klientem w terenie. Mimo że ocena ta jest bardzo powierzchowna i najczęściej nie wnosi dużo w same negocjacje w klientem, to jednak sprawia dobre wrażenie.

Leasing pojazdów oferuje możliwość częstego ich zmieniania, a przez to dbałość o dobrą pozycję firmy i większe poważanie wśród klientów oraz jest w pewnym sensie gwarancją płynności finansowej w oczach usługobiorcy.

Co można wziąć w leasing?

Obecnie praktycznie każdy sprzęt, którym posługuje się przedsiębiorca w swojej firmie, może zostać nabyty w formie leasingu. Zarówno jeśli chodzi o maszyny, które bezpośrednio służą do działalności danego przedsiębiorstwa – do produkcji dóbr oraz realizacji usług, jak i te, które przyczyniają się do sprawnego kontaktu z klientem oraz funkcjonowania samej firmy (takie jak telefony, tablety, komputery oraz inne urządzenia biurowe).

Pamiętaj, aby podpisując umowę leasingową, zwrócić baczną uwagę na warunek późniejszej sprzedaży leasingowanego sprzętu. Wszelkie obostrzenia finansowe dotyczące finalizacji transakcji, powinny być zawarte w cenniku, dołączonym do umowy.

 

A może leasing Getin Banku?

Getin Bank rozszerzył swoją działalność o usługi leasingowe dla firm funkcjonujących w formie spółek oraz działalności gospodarczych. Aby dowiedzieć się, co oferuje Getin leasing, musisz odwiedzić stronę internetową produktu, by zapoznać się z niezbędnymi szczegółami dotyczącymi zawieranych umów leasingowych poprzez ową instytucję.

Znajdziesz tam także formularz kontaktowy oraz numer telefonu, umożliwiający szybki i bezpośredni kontakt z doradcą leasingowym, który pomoże Ci wybrać ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

 

Leasing samochodowy się opłaca.

Najbardziej rozpowszechnionym produktem, dostępnym w formie leasingu są samochody – zarówno osobowe, jak i dostawcze. Getin Leasing oferuje leasing samochodów nowych lub używanych, przy minimalnym nakładzie środków własnych (może on wynosić jedynie 1% wartości samochodu).

Najlepszy leasing samochodowy cechuje się korzystnymi warunkami miesięcznej spłaty oraz dobrymi warunkami finansowymi późniejszego wykupu samochodu. Ważna jest także umowa z podmiotem, oferującym leasing w kwestii ubezpieczenia auta oraz możliwość dostosowania warunków spłaty należności do siebie i rodzaju prowadzonej działalności.

 

Leasing maszyn i urządzeń.

W tej kwestii Getin Leasing także wychodzi swoim firmowym klientom naprzeciw – oferując bardzo korzystne warunki leasingowania konkretnych sprzętów, niezbędnych dla danego przedsiębiorstwa. Oferta obejmuje nie tylko urządzenia transportowe, ale także maszyny biorące udział w produkcji określonego rodzaju produktu, w zależności od specyfiki danej firmy.

 

Leasing urządzeń medycznych.

Sprzęt, używany do pracy przez lekarzy specjalistów, dentystów oraz laborantów jest niezwykle drogi. Ponadto, w dobie postępu technologicznego i rozwoju wszelkich technik diagnostycznych, bardzo istotne jest, by wszystkie udogodnienia były dostępne dla pacjenta.

Dlatego też gabinety specjalistyczne potrzebują ciągłej wymiany urządzeń, służących do świadczenia wysokiej jakości usług medycznych. Getin Leasing oferuje usługi w zakresie tego typu sprzętu, oparte na preferencyjnych warunkach leasingowania.

 

Ubezpieczenia.
W ramach oferty leasingowej, Getin Leasing oferuje także pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych, majątkowych oraz od wyrządzonych ewentualnych szkód. Dzięki współpracy z polskimi i zagranicznymi towarzystwami ubezpieczeniowymi, Getin Leasing oferuje szeroki wachlarz zabezpieczeń dla swoich klientów, którzy podpisując umowę leasingową w swojej zapobiegliwości, powinni także wziąć pod uwagę różnego rodzaju ubezpieczenia.

Poniżej znajdziesz sporo informacji na temat usług i produktów dla firm.