Menu
../santander/

Refinansowanie kredytu hipotecznego (kalkulator)

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to dla wielu Polaków jedyna szansa na posiadanie własnego lokum, jednakże wiąże się to z wysokimi kosztami takiej operacji i ratami spłacanymi nierzadko przez dwadzieścia czy trzydzieści lat.

Z tego też względu podejmując taką decyzję, a przede wszystkim dokonując wyboru banku zastanawiamy się długo i rzetelnie analizujemy oferty kredytowe hipoteczne, tak by mieć pewność, iż wybraliśmy najkorzystniejszą. Kupujemy nasz wymarzony domek czy mieszkanie i z wielkim zadowoleniem chwalimy się jaki to wspaniały kredyt otrzymaliśmy, do czasu, aż okazuje się, że nasi znajomi otrzymali jeszcze korzystniejsze warunki.

Każdy kredyt hipoteczny można nazwać refinansowym

 

Czy możemy w takiej sytuacji coś zrobić? Oczywiście! Możemy pokusić się o refinansowanie kredytu hipotecznego z kalkulatorem – w końcu kto pyta nie błądzi. Jeżeli uznamy, że obecnie mamy szansę na lepsze warunki kredytowe zawsze możemy refinansować nasz kredyt hipoteczny. Czy opłaca się refinansować kredyt hipoteczny? W większości wypadków odpowiedź brzmi tak.

kalkulator refinansowania kredytu hipotecznego

Różnice pomiędzy warunkami i opłatami wymaganymi przez banki w różnym czasie są tak wielkie, że po kilku latach spłacania kredytu może okazać się, że refinansując zyskamy nawet trzydziestoprocentowe oszczędności. Decyzję czy opłaca się refinansować kredyt hipoteczny winno się podjąć po takiej samej gruntownie przeprowadzonej analizie jak podejmowanie decyzji o zaciągnięciu zwykłego kredytu hipotecznego, a zdecydowanym czynnikiem, który nam to ułatwi jest refinansowanie kredytu hipotecznego z kalkulatorem.

Sprawdźmy, policzmy, może i my będziemy mieli szansę na spore oszczędności, a jeżeli nie – to sprawdźmy za kolejny rok czy dwa, w końcu rynek bankowy ciągle się zmienia i warunki dla kredytu refinansowego hipotecznego również – co warto mieć na uwadze.

W skrócie o przeniesieniu kredytu

Kredyt refinansowany jest niezwykle korzystny dla wszystkich, którzy zaciągnęli kredyt hipoteczny w czasie, gdy marże bankowe były dość wysokie. Po 12-18 miesiącach, jeśli marże spadają, tacy kredytobiorcy stają się bardzo pożądani przez banki.

Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, możesz zaoszczędzić na comiesięcznych ratach nawet przez kilkanaście lat. Najpierw jednak warto zapoznać z ofertami banków, których na rynku jest co niemiara.

Szczególnie warta podkreślenia jest oferta kredytowa mBanku, który generalnie jest bankiem niezwykle konkurencyjnym ze względu na działalność zorientowaną na Internet. Oferty kredytu refinansowego są niezwykle różnorodne tak, jak i banki się różnią między sobą.

Zanim podejmiesz decyzje, przestudiuj je dokładnie oraz zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji, jakie zapłacisz w banku przy wcześniejszej spłacie kredytu hipotecznego oraz zaciąganiu nowego refinansowego. Niektóre banki wymagają dodatkowych dokumentów, np. polisy na życie.

Z tego powodu musisz szczegółowo dowiedzieć się na temat wszystkich zabezpieczeń, jakie stosują banki przy udzielaniu wspomnianego kredytu.