Menu
../alior/

Zakup kasy fiskalnej online ready. Czy to się opłaca?

Na polskim rynku fiskalnym dostępne są różnego rodzaju kasy rejestrujące. Zarówno urządzenia stacjonarne, jak i modele przeznaczone do pracy mobilnej. Jednakże, od pewnego czasu w ofercie dystrybutorów technologii sprzedaży znajdują się również kasy, które posiadają certyfikat Online Ready. Czym konkretnie charakteryzują się te modele i czy warto w nie zainwestować?

Funkcjonujące obecnie przepisy zobowiązują szerokie grono podatników do korzystania z kas fiskalnych i wystawiania paragonów. Obsługiwanie klientów indywidualnych w wielu przypadkach jest wręcz równoznaczne z koniecznością zainstalowania i używania urządzenia tego typu.

Niemniej, polscy przedsiębiorcy, którzy w najbliższym czasie będą musieli kupić i wdrożyć kasy rejestrujące, powinni pamiętać o tym, że w przyszłym roku wejdą w życie nowe przepisy. A wśród skutków zmian w regulacjach prawnych wymienia się m.in. powszechną wymianę urządzeń fiskalnych na modele online.

 

Wymogi techniczne dla kas online

Zmiany w przepisach będą wynikały z tego, że w 2018 roku w Polsce zostanie wprowadzony system fiskalizacji online. Nowe rozwiązania prawne i technologiczne wpłyną przede wszystkim na to, w jaki sposób podatnicy zaczną prowadzić ewidencję sprzedaży. Stosowane przez nich kasy rejestrujące będą się bowiem na bieżąco komunikowały z centralnym repozytorium Ministerstwa Finansów. I w ramach takiej współpracy, wspomniane urządzenia zaczną stale przesyłać mnóstwo informacji, m.in. na temat zawieranych transakcji sprzedaży, do serwerów nadzorowanych przez MF.

Kasy fiskalne, które są aktualnie eksploatowane przez polskich przedsiębiorców, nie będą w stanie spełnić opisanego przed chwilą wymogu technicznego. Innymi słowy, nie zapewnią płynnej współpracy z centralnym repozytorium Ministerstwa Finansów. Dlatego też krajowi podatnicy zostaną zobligowani do wymiany tych urządzeń. Pytanie jednak, czy w każdym przypadku będzie trzeba kupić nową kasę rejestrującą? Wyjściem z tej sytuacji okazują się bowiem modele z certyfikatem Online Ready.

 

Urządzenia fiskalne gotowe na online

Zakup nowej kasy rejestrującej zawsze oznacza dodatkowy wydatek dla przedsiębiorstwa. Natomiast w przypadku modelu z certyfikatem Online Ready, podatnicy w przyszłości będą musieli zapłacić jedynie za zmodernizowanie dotychczasowego urządzenia fiskalnego.

Korzyści płynących z zainstalowania kasy gotowej na pracę w systemie online jest zresztą znacznie więcej. Dostosowanie urządzenia do nowych wymogów technicznych nie zajmie zbyt dużo czasu, więc firma nie będzie musiała na długo zawieszać obsługi klientów indywidualnych. Warto sprawdzić więcej informacji o kasach on-line ready.

 

Co ciekawe, wśród modeli tego typu znalazły się popularne i wydajne rozwiązania technologiczne dla handlu oraz usług. Najlepszym tego przykładem jest Elzab K10, czyli mała kasa fiskalna z panelem dotykowym, która cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców. Dodatkowo, certyfikat Online Ready zyskały także urządzenia przeznaczone do pracy w rozbudowanych systemach sprzedaży. A wszystkie kasy rejestrujące, które posiadają gwarancję dostosowania do nowych regulacji prawnych, są dostępne na stronie pckf.pl.

Źródło: Infoss.pl