Menu
../pekao/

Najkorzystniejszy kredyt gotówkowy

Wybierając kredyt gotówkowy staramy się wybrać ten najkorzystniejszy kredyt gotówkowy, który nie będzie jak najwyżej oprocentowany.

Co oznacza korzystny kredyt gotówkowy  w 2022?

To kredyt, który jest w miarę nisko oprocentowany i łatwo dostępny. Obecnie najniższe oprocentowanie wynosi około 9 procent, posiada ubezpieczenie od utraty pracy oraz hospitalizacji, nie? obciąża nas kosztami udzielenia kredytu oraz ma niską marżę.

Czy kredyt bez zaświadczeń o osiąganych przez firmę dochodach jest możliwy?

Zwykle takowe kredyty są nieco wyżej oprocentowane niż tradycyjne kredyty gotówkowe w banku. Kredyt bez bik oraz bez zaświadczeń o dochodach w firmie jest w sumie niemożliwy w banku. I tak podczas wypełniania wniosku będziemy musieli podać wysokość naszych dochodów oraz adres i telefon do księgowej.

Najkorzystniejszy kredyt 2022

Zatem wszystkie te dane zostają bardzo szybko weryfikowane przez różnego rodzaju systemy komputerowe oraz bankowe. Wiele osób nie wiem, czym tak naprawdę są szybkie pożyczki gotówkowe. Trudno nie zauważyć, że takowy produkt jest znacznie droższy od tego, który proponuje nam bank. Para banki nie weryfikują tak dokładnie naszych danych jak banki.

 

Dlatego też mogą z nich korzystać nawet osoby bezrobotne, z niską płacą, osoby na zasiłkach, czy też z ujemnych bik-em lub zadłużone. Jeśli możemy wziąć kredyt w tradycyjnym banku nie zastanawiajmy się nad instytucją finansową, czy też właśnie para bankiem. Dlaczego? Taki kredyt gotówkowy jest znacznie droższy od tego, który proponuje nam bank- oprocentowanie jest znacznie wyższe (zwykle od 20 procent wzwyż).

Kredyt posiada dodatkowe ubezpieczenia za które także musimy zapłacić- jeśli się nie zgodzimy po prostu nie zostanie on nam udzielony. Dokładnie czytajmy wszystkie kartki na których mamy złożyć swój podpis. Nie czytanie może potem mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Wybierzmy się do kilku placówek, zobaczmy co proponują nam inne banki i wybierzmy ten, który będzie dla nas jak najbardziej korzystny.

Nie zawsze wysokie oprocentowanie kredytu świadczy o wysokiej racie – zwróćmy również uwagę na inne koszty naszego kredytu gotówkowego dla naszej firmy. Wybieranie kredytu gotówkowego w instytucjach finansowych oraz para bankach nie jest wcale takie proste.

Musimy wiedzieć, że wiele z takich miejsc ma bardzo negatywne opinie – warto więc korzystać z Internetu, gdzie znajdziemy wszystkie ważne informacje na temat wybranych instytucji. Kredyty gotówkowe są kredytami na cel dowolny. Możemy za niego kupić pralkę, samochód, lodówkę no i dofinansować firmę lub przeznaczyć pieniądze na inwestycję w sprzęt firmowy. Oczywiście wszystko to pod warunkiem, że wybrany przez  nas najkorzystniejszy kredyt gotówkowy zostanie nam udzielony 😉

Jak zmniejszyć ratę kredytu gotówkowego

Niektórzy ludzie nie mają najzwyczajniej szczęścia w życiu. Ich życie jest często pełne niespodziewanych wydatków, które zmuszają ich do wydawania ostatnich złotówek, a często zmuszają także do wzięcia kredytu czy szybkiej pożyczki gotówkowej.
Jednak są też ludzie, którzy na własną prośbę zaciągają kolejne kredyty, rzekomo w celu spłaty wcześniejszych, a pieniądze tak naprawdę rozpuszczają. I wpadają w tak zwaną spiralę długów i ich zadłużenie zamiast maleć z miesiąca na miesiąc to rośnie w oczach i na oczach rodziny.

Dla osób, które mają kilka pożyczek i chcą wybrnąć z trudnej sytuacji stworzyły banki kredyt konsolidacyjny czy czasami też nazywaną pożyczkę na konsolidację kredytów już zaciągniętych. Kredyt konsolidacyjny to oferta przeznaczona dla ludzi spłacających kilka kredytów, którzy chcą spłacać jeden kredyt zamiast wszystkich, często tańszy niż pozostałe.

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, kalkulator internetowy umożliwi porównanie ofert poszczególnych banków w celu wybrania najkorzystniejszej oferty. Jednak przed wyporem banku, należy podjąć decyzję, czy będzie to kredyt konsolidacyjny bez hipoteki, cze też z hipoteką. Kredyt bez hipoteki jest z reguły droższy, ma wyższe oprocentowanie i jest udzielany na niższą kwotę, nie wymaga jednak potwierdzenia go hipoteką.

 

Dlatego nim wybierzecie się doradcy Państwo do swojego banku warto dokonać prostej kalkulacji i porównania pożyczek konsolidacyjnych by sprawdzić gdzie możemy dostać obecnie najlepszy z kredytów konsolidacyjnych który pozwoli nam zamienić po prostu wiele kredytów w jeden o niżesz racie. Osobiście znamy przypadki dzięki którym takie osoby zaoszczędziły kilkanaście tysięcy rocznie na ratach kredytów zaciągniętych wcześniej na bardzo niekorzystnych warunkach.

Do niedawna głośne było powiedzenie, w myśl którego pieniądze łatwo się pożycza, ale trudno oddaje. Niestety obowiązująca rekomendacja T, ustalona przez Komisję Nadzoru Finansowego sprawiła, że pieniądze równie trudno jest pożyczyć.

Zaostrzenie kryteriów obliczania zdolności kredytowej sprawiło, że bardzo wielu klientów nie może liczyć na pieniądze z bankowych kredytów. Niestety jako społeczeństwo jesteśmy coraz bardziej zadłużeni i coraz mniej osób ma formalne możliwości na uzyskanie kredytu.

W związku z tym wiele osób podejmuje starania mające na celu zrestrukturyzowanie ich zadłużenia. Na forach internetowych często pojawiają się pytania, czy warto konsolidować różne kredyty pożyczki.

Takiego dylematu nie mają osoby, które utraciły kredytową zdolność, a muszą zdobyć dodatkowe środki finansowe. W ich sytuacji jest najlepszy kredyt konsolidacyjny.

Dzięki niemu spłacą wszelkie dotychczasowe zobowiązania i zostaną z jednym kredytem. Jeżeli odpowiednio wydłużą okres spłaty, to obniżą wysokość miesięcznych obciążeń i w części odzyskają zdolność kredytową. Niektóre kredyty refinansowe dają możliwość uzyskania dodatkowej gotówki.