Menu
../santander/

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w 2021 roku

Każdy z nas zastanawia się podczas wizyty w banku który kredyt hipoteczny w 2021 roku wychodzi najtaniej i najkorzystniej, aby wyjść na tym jak najlepiej i zaoszczędzić tym samym w ciągu kilkudziesięciu lat sporo gotówki.

Często zadajemy sobie pytanie jaką ofertę wybrać aby nie nadziać się na minę. Niektóre oferty kredytów hipotecznych są naprawdę tanie, a inny tylko na takie wyglądają gdyż maja ukryte w sobie tak zwane kruczki, które ciężko zauważyć na pierwszy rzut oka (dlatego tak ważne jest porównywanie i analizowanie ofert kredytowych).

 

Tani kredyt a marża

Najważniejszą rzeczą na, którą trzeba zwracać uwagę przy wyborze taniego kredytu hipotecznego jaka jest jego marża kredytowa. Jest to zwykła prowizja za uruchomienie kredytu i dlatego warto przejrzeć ranking kredytów hipotecznych na 2021 i się z tym zapoznać. Marża również bezpośrednio wpływa na oprocentowanie kredytu hipotecznego, któreż to decyduje ile faktycznie przez okres spłaty danego kredytu zapłacimy odsetek. Im krótszy okres spłacanie tym mniejsze odsetki do oddania dla banku.

Najlepiej jeśli marża kredytu hipotecznego jest niska gdyż to właśnie świadczy o taniości oferty. W takich kategoriach i kryteriach najlepiej jest porównywać wszystkie oferty kredytów zanim zdecydujemy się na tą najlepszą. Kolejną rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę jest to prowizja za udzielenie kredytu, która tez stanowi koszt zwłaszcza na starcie. Przy czym nie należy się nią aż tak bardzo sugerować jak marżą, którą będziemy płacić przez wiele lat.

 

Jak to jest z tą prowizją od kredytu

Często tak zwane oferty na 0% prowizji mogą w rzeczywistości okazać się na droższe od tych z prowizją 1 czy 2%. Z uwagi na to, że mogą mieć wyższą marżę kredytowa przez co niby na początku wydają się tańsze gdyż na starcie nie musimy angażować znacznego kapitału.

Jednak z biegiem lat zapłacimy to płacąc wyższe oprocentowanie kredytu hipotecznego. Warto jest poświęcić trochę czasu na rozpatrzenie kilku ofert z poszczególnych banków i zrobić sobie na oddzielnej karteczce ranking kredytów hipotecznych na 2021. Po przejrzeniu i przeanalizowaniu wszystkich pozytywnych i negatywnych aspektów kredytów hipotecznych wyjdzie nam ta, która jest idealna i najlepsza pod każdym względem do naszych potrzeb.

Warto brać też pod uwagę kwotę, którą chcemy zaciągnąć w banku gdyż lepiej aby była ona jak najmniejsza. Wiadomo, że banki udzielają kredytów na bardzo wysokie sumy jednakże trzeba liczyć się z tym, że będzie konieczne oddanie strasznie dużej ilości odsetek. Jeśli nie potrzeby strasznie dużych sum to jednak lepiej wybierać takie, które będziemy w stanie spłacić w górnej granicy dziesięciu lat.

 

Zmieniające się wymagania co do kredytu

Oczywiście jeżeli kupujemy mieszkanie czy samochód to jak najbardziej większa suma będzie nam potrzebna i przy zrealizowaniu wszystkich formalności z bankiem, bardzo chętnie nam pożyczy taką sumę pieniędzy o jaką prosimy. Jeśli spełniamy wszystkie warunki, które stawia nam bank to bezproblemowo dostaniemy kredyt hipoteczny.

Z roku na rok wymagania są coraz to inne i bardziej zaostrzone ponieważ nie wszyscy potem maja możliwość spłacenia tak dużych sum. Dlatego zanim się zapożyczymy w banku to warto zrobić porównanie i wybrać najkorzystniejszy kredyt hipoteczny 2021 roku i sprawdzić jak wysokie jest oprocentowanie kredytu hipotecznego co jest jednym z ważniejszych kryteriów podczas wyboru taniego kredytu hipotecznego.

 

symulacja kredytu hipotecznego

Zanim zamówisz kredyt hipoteczny w wybranym banku wykonaj symulację kredytu hipotecznego – a na pewno zyskasz dzięki temu sporo czasu i informacji na temat które kredyty hipoteczne online są dla Ciebie a które nie.

Każdy pragnie mieć dom, nowe auto czy też wczasy w Meksyku. Potrzeby są różne, ale łączy je jedno – większa część społeczeństwa żeby je spełnić zaciąga kredyty w bankach. Oferta kredytów hipotecznych w bankach jest bardzo zróżnicowana nie tylko ze względu na jego przeznaczenie (konsumpcyjne, konsolidacyjne, hipoteczne), ale przede wszystkim ze względu na oferujące je instytucje. Można by rzec:, co bank to obyczaj.

Zróżnicowanie oferty działa nie tylko na korzyść banków – również klienci mogą na tym skorzystać. Wystarczy odrobinę cierpliwości w zdobywaniu informacji o ofertach i poprzez porównanie można wybrać te, która jest najkorzystniejsza. Jest to szczególnie wskazane dla osób zaciągających kredyty hipoteczne, które z zasady są długoterminowe.

W tym wypadku praktycznie każda złotówka różnicy w racie miesięcznej przekłada się na spore sumy w całym okresie kredytowania.

Dlatego tak istotne jest sprawdzenie wielu ofert. Służy temu symulacja kredytu hipotecznego – dzięki wypełnieniu prostej tabelki dostępnej w Internecie mamy możliwość porównania wielu ofert z sporej ilości banków udzielających kredyty hipoteczne online.

 

 

Wakacje kredytowe dla kredytu hipotecznego

Co to są wakacje kredytowe?

Jest to czasowe zawieszenie spłacania jednej lub kilku rat kredytu hipotecznego przez kredytobiorcę. Podczas obliczania wstępnej zdolności kredytowej w narzędziu takim jak kalkulator kredytu, przyszły kredytobiorca jest dokładnie weryfikowany pod kątem płynności finansowej.
Musi podać bardzo dokładne dane o swoich miesięcznych dochodach oraz istniejących zobowiązaniach wobec innych banków i instytucji właśnie po to, by ustalić, czy będzie on mógł pogodzić bieżące wydatki z ratą kredytu hipotecznego bez konieczności liczenia na wakacje kredytowe.

Nie mogę zapłacić raty w tym miesiącu…

Banki mają świadomość, że w życiu kredytobiorcy mają miejsce różne sytuacje.
Czasowe zwiększenie wydatków, utrata pracy lub czasowa niezdolność do niej, chwilowa przerwa w uzyskiwaniu dochodów – to tylko niektóre z powodów, dla których klienci chcą zawieszać spłatę kredytu hipotecznego w swoich bankach. Bardzo ważnym jest, by poinformować bank o zaistniałej okoliczności co najmniej tydzień przed planowanym brakiem spłaty należności, by mógł on wprowadzić zaistniałe zmiany i zapobiec uruchomieniu ewentualnej procedury windykacyjnej.

Ściśle według regulaminu…

Pamiętaj, że każdy kredyt hipoteczny z wakacjami kredytowymi, ma swoje określone regulacje i przepisy, które zawarte są w regulaminie, podpisywanym przez Ciebie w trakcie zawierania umowy kredytowej.

Nie możesz wnioskować o dłuższe lub częstsze przerwy w spłacaniu kredytu, jeśli stosowna regulacja stanowi inaczej. Jeśli zawieszenie spłaty następuje w wyniku utraty pracy, zwróć się jak najszybciej do swojego banku do doradcy kredytowego, który pomoże Ci rozwiązać zaistniałą sytuację, odnajdując w regulaminie odpowiedni przepis, który opisuje taką okoliczność.

Dla banku bardzo istotna jest Twoja informacja na temat powodu wakacji kredytowych, gdyż niektóre sytuacje regulowane są poprzez inne przepisy niż te o zawieszeniu spłaty kredytu.

Jak długo i jak często?

Najczęstszą sytuacją jest, że banki udzielają wakacji kredytowych przy kredytach hipotecznych dla swoich klientów na jeden miesiąc. Maksymalny okres zawieszenia spłaty wynosi sześć miesięcy, ale taka przerwa może mieć miejsce jedynie raz w ciągu całego okresu kredytowania (taka sytuacja może mieć miejsce jedynie w BZ WBK).

Inne kredyty (takie, które nie są hipotecznymi) – na przykład kredyt na dokończenie budowy lub wykończenie domu, często nie podlegają wakacjom kredytowym, gdyż są zawierana na dużo mniejsze kwoty i dużo krótsze okresy niż kredyty hipoteczne. Zwróć na to zatem uwagę podczas podpisywania umowy kredytowej.

Zwróć też uwagę na wakacje kredytowe przy kredycie hipotecznym w innych bankach!