Menu
../pko/

Rozliczanie PIT – samemu czy z biurem?

Przygotowanie zeznania podatkowego to obowiązek spoczywający na większości obywateli naszego kraju. Tak są grupy osób, które nie muszą składać rocznych zeznań PIT.

Są to głównie osoby fizyczne, które nie posiadają żadnego dochodu – czyli będący na utrzymaniu rodziców studenci, oraz niepracujący dorośli będący na utrzymaniu współmałżonka. Inaczej w przypadku przedsiębiorców – nawet jeśli firma nie przyniosła w danym roku żadnego dochodu muszą oni złożyć zerowe zeznanie podatkowe.

 

A więc każdy kto zarobił choćby 1 zł musi złożyć roczne zeznanie podatkowe. I choć o zbliżającym się terminie jego składania systematycznie informują niemalże wszystkie media spora część osób zostawia to na ostatnią chwilę. Zdarzają się i tacy, którzy nie rozliczają PIT-a lub rozliczają, ale po terminie. Część osób zwyczajnie nie wie jak się do tego zabrać, pojawiają się błędy które wymagają korekty.

 

Dlatego jest coraz więcej osób, które decydują się na rozliczenie zeznania podatkowego z biurem rachunkowym. Zlecenie takiej usługi wiąże się z dodatkowymi kosztami. Ich wysokość różni się w zależności od sposobu rozliczeń, źródeł dochodów itp.

Najmniej kosztowne są sytuacje, w których rozlicza się pojedyncza osoba. Na większe koszty muszą szykować się rozliczający się wspólnie z fiskusem małżonkowie. Zaś najwyższe to osoby uzyskujące dochód z pracy za granicą. Podawanie dokładnych kosztów nie ma sensu, ponieważ są one różne w różnych miastach i oczywiście każde biuro rachunkowe ma swój własny cennik prowadzonych usług, w tym rozliczeń PIT.


Opcja rozliczeń zeznań podatkowych z biurem to dobra opcja dla osób, które nie mają czasu. Choć przygotowanie zeznania nie zajmuje wiele czasu, to jednak potrzeba skupienia by wszystko dobrze policzyć i wpisać. Na pewno jest to też dobre rozwiązanie dla osób, które nie czują się na siłach samodzielnie wyliczać dochody, jak chociażby rozliczający się wspólnie małżonkowie czy osoby pracujące za granicą.

Znalezienie biura nie będzie trudne – wystarczy wpisać w wyszukiwarkę rozliczanie pit lublin i wybrać biuro, które budzi nasze zaufanie.