Menu
../alior/

Najlepsze lokaty – jak wybrać?

Odkładając pewną sumę każdego miesiąca, jesteśmy w stanie uzbierać w ciągu kilku lat całkiem ładną kwotę oszczędności. Środki zgromadzone na naszych rachunkach oszczędnościowych leżą zwykle bezproduktywnie bez żadnego zysku. Natomiast mądre umieszczenie ich na przykład na lokacie bankowej, doprowadzi do pomnożenia naszych pieniędzy.

Produkt bankowy, jakim jest lokata bankowa, to najbezpieczniejszy sposób na pewny zysk. Można lokować swoje oszczędności w fundusze inwestycyjne czy bezpośrednio w papiery wartościowe i chociaż to rozwiązanie może przynieść ponadprzeciętne zyski, to obarczone jest ryzykiem inwestycyjnym, a nawet okresową stratą.

Lokata bankowa daje pewny, określony z góry zysk. Obecnie najlepsze lokaty gwarantują uzyskanie 4%  oszczędności w skali roku. Oczywiście nie jest konieczne zamrażanie swoich oszczędności aż na cały rok. Lokaty obejmują zwykle okres kilku miesięcy, 3 – 6 miesięcy. Zazwyczaj można umówioną lokatę zerwać przed czasem i wypłacić swoje pieniądze wraz z naliczonymi do danego dnia odsetkami zysku.

Lokata czy konto oszczędnościowe?

Czasami dobrą alternatywą do lokat są także konta oszczędnościowe. Pozwalają one ulokować zazwyczaj nieco większe oszczędności, a oprocentowanie jest zbliżone do tego na najlepszych lokatach. Z drugiej strony konto oszczędnościowe to produkt bardziej długoterminowy. Lokata czy konto oszczędnościowe – http://poradnik-finansowy.pl/lokata-czy-konto-oszczednosciowe/

Obecnie większość kont oszczędnościowych oferuje oprocentowanie około 2,5-3%, na 3-4 miesiące w ramach promocji. Zazwyczaj są to promocje na nowe środki więc można z nich korzystać wielokrotnie.

Którą lokatę wybrać?

Zanim zadecydujemy o ulokowaniu naszych oszczędności w banku, warto przejrzeć ranking ofert. Każdy bank stara się skusić klienta swoją propozycją, różnią się one warunkami.

Jedną z lepszych obecnie lokat oferuje Idea Bank. Lokata Happy pozwala na ulokowanie środków na 3 miesiące i uzyskanie oprocentowania 4% w skali roku. Lokata ma ograniczenie względem lokowatych środków do 20 000 zł. Zaletą jest możliwość założenia lokaty w 100% online i brak konieczności posiadania innych produktów w tym banku (nie jest wymagane konto osobiste w Idea Bank).

Równie dobrą ofertę proponuje Nest Bank w postaci lokaty na 3 lub 6 miesięcy.  Nest Lokata Witaj daje podobny zysk jak powyższa, jednak wymaga założenia rachunku oszczędnościowego w ich banku.

Bardzo dobrą ofertę od dłuższego czasu ma Getin Bank. Proponują e-Lokatę oprocentowaną na 3,9% nawet na 1 mln zł. Jest to lokata zarówna dla nowych, jak i obecnych klientów banku.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o lokatach i innych produktach bankowych – http://poradnik-finansowy.pl/.