Menu
../pko/

Najlepsze kredyty dla rolników

Mieszkańcy terenów wiejskich mają powody do zadowolenia. Ich praca staje się nie tylko opłacalna, ale gospodarstwa mają szansę się rozwijać.

Oprócz dotacji unijnych rolnicy mogą dzisiaj liczyć również na kredyty preferencyjne. Sprawdź, jakie zobowiązania są najbardziej korzystne.

 

Kredyty dla rolnika na prowadzenie gospodarstwa

Kredyty dla rolnika, które mają być przeznaczone na prowadzenie gospodarstwa, mogą być zaciągane przez tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność zarobkową na wsi, jak i tych, którzy chcą rozwijać istniejący już biznes. Nie ma też znaczenie wielkość gospodarstwa. Kredyty dla rolnika to opcja zarówno dla tych, którzy cieszą się posiadaniem dużych obszarów ziemi, ale też dla rolników, których posiadane tereny nie są tak okazałe.

Wśród najlepszych kredytów na prowadzenie gospodarstwa wyróżniają się te, które można zaciągnąć szybko, bez zbędnych formalności i na dużą kwotę. To między innymi Kredyt Argo Express. Dobrym rozwiązaniem są też kredyty na zakup konkretnego sprzętu albo te zaciągane w celu remontu prowadzonego gospodarstwa. Warto przy tym dodać, że banki oferują kredyty dla rolnika bez zabezpieczenia oraz kredyty konsolidacyjne, które można bezpiecznie przenosić z innych instytucji bankowych.

 

Kredyty inwestycyjne

Kredyty inwestycyjne są świetnym wsparciem dla rolników, którzy chcą rozwijać swoje gospodarstwa. Najlepsze kredyty dla rolnika zakładają okres trwania umowy nawet do 30 lat. Nie ma w ich przypadku ograniczeń odnośnie celu zaciągania kredytu. To kredyty, które mogą być zaciągane w celu rozwoju działalności typowo rolnej albo na przykład prowadzonej agroturystyki.

 

Kredyty konsolidacyjne

Rolnicy, którzy posiadają kilka zobowiązań kredytowych, mają szansę zamienić je w jeden korzystny kredyt. Niektóre banki oferują wtedy połączenie kredytów, dzięki czemu rolnik ma do spłaty tylko jedną i na dodatek niższą ratę. Rolnik ma okazję wydłużyć również okres kredytowania czy dobrać dodatkowe środki. Jeden kredyt oznacza też porządek w finansach i współpracę tylko z jednym bankiem.

 

Kredyty preferencyjne

Czy wiesz, że kredyty dla rolnika to również takie zobowiązania, dzięki którym kredytobiorca może generować oszczędności? Niektóre z ofert kredytowych zakładają niższe oprocentowanie albo ulgę w spłacaniu odsetek. W przypadku niektórych rolnicy mogą liczyć na dopłaty do spłat oprocentowania.

Kredyty na preferencyjnych warunkach mogą być zaciągane na długi czas, a ich wartość to nawet 8 milionów złotych. Pozyskane środki rolnicy mogą inwestować w zakup kolejnych hektarów ziemi, sprzętu najnowszej generacji czy remont budynków gospodarczych.

 

Leasing dla rolników

Ciekawostką jest fakt, że niektóre banki oferują rolnikom również leasing. Taka pożyczka leasingowa zaciągana jest przede wszystkim na zakup niezbędnych sprzętów, maszyn i urządzeń do prowadzenia gospodarki i jej prężnego rozwoju. Warto wziąć pod uwagę, że taki leasing może być korzystnie łączony z dotacjami unijnymi.