Menu
../pko/

Kalkulator Banku Pocztowego – pomocny jak nigdy!

Nic nie może się równać z komfortem mieszkania w swoim domu, otoczonym swoim ogrodem, swoim skwerem, swoim tarasem, swoimi kwiatami i swoimi drzewkami.
Dokładnie w tym wypadku określenie własności ma duże znaczenie. Z tego też powodu niezwykle często nowi biorący kredyt, planujący inwestycje budowlane, systematyczniej decydują się na kredyt na dom bez wpłaty własnej, niźli pożyczkę na kupno mieszkania.

 

Niestety przyszli posiadacze rezydencji muszą liczyć się z koniecznością spełnienia o wiele większych a także bardziej skomplikowanych operacji powiązanych z zaciągnięciem przykładowo kredytu hipotecznego na Poczcie, niż kredytu na zakup mieszkania.

W szczególności będą oni przymuszeni donieść do banku o wiele więcej formularzy.
Pośród nich musi się znaleźć akt notarialny potwierdzający prawo własności do gruntu, na którym ma być postawiony dom. Działka budowlana stanowić może natomiast wkład własny pożyczkobiorcy w całość kredytowanej budowy.

 

W takim przypadku biorący kredyt powinni oczekiwać na ciekawsze warunki udzielonego kredytu, np. karencja w spłacie do 3 lat. Innowacją w zeszłych latach jest perspektywa zaciągnięcia kredytu w większej kwocie, aniżeli wartość planowanej inwestycji. Regularnie także zdarza się, że banki zapewniają 20% wielkości na jakikolwiek cel.

Jedynie od kredytobiorcy zależy, na co zużyje pożyczone środki finansowe, dlatego że w żaden sposób nie jest zmuszony tego dokumentować.