Menu
../pekao/

Co bardziej się opłaca – telefon na kartę czy w abonamencie?

Przede wszystkim oferta powinna być dopasowana do ciebie i odpowiadać twoim indywidualnym potrzebom. Każdy z nas jest nieco inny pod względem oczekiwań w stosunku do telefonu oraz jego możliwości, dlatego nie dla każdego oferta z drogim abonamentem oraz topowym telefonem w cenie będzie dobra, ale też i karta może nie spełniać oczekiwań w pełni.

 

Gdy chodzi o opłacalność, tutaj także musimy pamiętać o tym, że koszty przeznaczone na telefon są tematem dla każdego z nas nieco innym. Są osoby, które nie korzystają z telefonu często i właściwie używają go tylko w nagłych sytuacjach, dlatego nie potrzebują dużego pakietu minut, SMS-ów oraz danych. Z drugiej strony mamy osoby, które nie odrywają się od swojego telefonu i wyciskają z niego tyle, ile to możliwe.

 

Telefon na kartę ma tę niezaprzeczalną zaletę, że nie wymaga regularnego płacenia abonamentu. Po prostu doładowujemy kartę wtedy, gdy jest nam to potrzebne, na przykład on-line na stronie BM.pl lub na innych stronach. Z BM.pl możemy skorzystać także ze specjalnych promocji dla doładowujących. To powoduje, że jest to świetna opcja dla osób, które na miesiąc wydajną na telefon nawet mniej niż 10 złotych. Oczywiście, warto też wspomnieć, że korzystanie z usług GSM pre-paid zwykle jest droższe od tych w ramach abonamentu.

 

Wtedy, gdy korzystasz z telefonu intensywnie, abonament może być dla ciebie najlepszym wyborem. Wtedy w comiesięcznej opłacie możesz też otrzymać nowy model telefonu, a wraz z nim różnorodne pakiety na rozmowy, wiadomości oraz korzystanie z internetu. Zatem abonament sprawdzi się u tych osób, u których rachunek za telefon na miesiąc to zwykle kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych.

Zatem co się bardziej opłaca? Najlepsza będzie taka oferta, która będzie odpowiadała twoim wymaganiom i możliwościom finansowym!