Menu

Pożyczka gotówkowa PKO BP – kalkulator

Kredytobiorcy najczęściej zapominają, że każdy kredyt jest umową zawieraną pomiędzy klientem i bankiem. Każda umowa jest wynikiem swobodnego porozumienia, zawieranego pomiędzy dwoma stronami i zawsze może być negocjowana. Oczywiście powinniśmy pamiętać, że możliwości negocjacyjne wzrastają wraz kwotą, którą chcemy od banku pożyczyć.

Wielu potencjalnych kredytobiorców stawia sobie pytanie, w jakim banku w dostanę tani kredyt hipoteczny.

Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Dla jednych tani kredyt oznacza jak najniższy poziom całkowitych kosztów związanych z pożyczonymi pieniędzmi, dla innych jest to po prostu niska rata. Należy pamiętać, że oba przypadki wzajemnie się wykluczają.

W zasadzie można przyjąć za pewnik prawidłowość mówiącą, że im niższe płacimy raty kredytu, tym większy będzie jego całkowity koszt.

Najniższe raty pożyczki?

Najniższe raty będą związane z kredytami walutowymi, które zostały wzięte na najdłuższy okres z możliwych i są spłacane w ratach równych. Wracając do wzmiankowanej możliwości negocjowania kredytu, to przy naprawdę dużych kwotach można liczyć na wynegocjowanie naprawdę niskich marż i prowizji.

Jeżeli pożyczamy mniejsze kwoty i nasze możliwości finansowe umożliwiają ich szybszą spłatę przy pomocy rat malejących, to suma kosztów związanych z kredytem będzie znacznie mniejsza niż w poprzednim rozwiązaniu. Niestety będzie się to wiązało z naprawę wysokimi ratami. Dla osób porównujących warunki, na jakich są udzielane kredyty mieszkaniowe kalkulator rat jest niezbędnym narzędziem. Aplikacja jest powszechnie dostępna w Internecie i trudno sobie bez niej wyobrazić rzeczywiste porównanie bankowych ofert.

Na przykład symulacja kredytu hipotecznego w PKO BP pozwala na precyzyjne określenie, jakie będą miesięczne raty przy wyborze konkretnych parametrów kredytu. Dzięki temu możemy swobodnie porównywać różne oferty i wybrać sobie optymalny produkt bankowy.

Każdy potencjalny kredytobiorca powinien wiedzieć, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem w przypadku długoterminowych kredytów jest takie dobranie wysokości rat, aby ich spłata nie stanowiła zbyt dużego obciążenia dla gospodarstwa domowego.