Menu
../santander/

Najkorzystniejszy kredyt hipoteczny w 2018 roku

Każdy z nas zastanawia się podczas wizyty w banku który kredyt hipoteczny w 2018 roku wychodzi najtaniej i najkorzystniej, aby wyjść na tym jak najlepiej i zaoszczędzić tym samym w ciągu kilkudziesięciu lat sporo gotówki.

Często zadajemy sobie pytanie jaką ofertę wybrać aby nie nadziać się na minę. Niektóre oferty kredytów hipotecznych są naprawdę tanie, a inny tylko na takie wyglądają gdyż maja ukryte w sobie tak zwane kruczki, które ciężko zauważyć na pierwszy rzut oka (dlatego tak ważne jest porównywanie i analizowanie ofert kredytowych).

TOP 3 kredytów hipotecznych: 1) Oblicz sam gdzie dostaniesz najkorzystniejszy kredyt na www.notus.pl
2) HIT miesiąca, 35lat, do 90% wartości, wakacje kredytowe - www.pkobp.pl
3) 0% prowizji, 0% za wcześniejszą spłatę, niskie RRSO - www.millenium.pl

Tani kredyt a marża

Najważniejszą rzeczą na, którą trzeba zwracać uwagę przy wyborze taniego kredytu hipotecznego jaka jest jego marża kredytowa. Jest to zwykła prowizja za uruchomienie kredytu i dlatego warto przejrzeć ranking kredytów hipotecznych na 2018 i się z tym zapoznać. Marża również bezpośrednio wpływa na oprocentowanie kredytu hipotecznego, któreż to decyduje ile faktycznie przez okres spłaty danego kredytu zapłacimy odsetek.
Im krótszy okres spłacanie tym mniejsze odsetki do oddania dla banku.

Najlepiej jeśli marża kredytu hipotecznego jest niska gdyż to właśnie świadczy o taniości oferty. W takich kategoriach i kryteriach najlepiej jest porównywać wszystkie oferty kredytów zanim zdecydujemy się na tą najlepszą. Kolejną rzeczą na, którą warto zwrócić uwagę jest to prowizja za udzielenie kredytu, która tez stanowi koszt zwłaszcza na starcie. Przy czym nie należy się nią aż tak bardzo sugerować jak marżą, którą będziemy płacić przez wiele lat.

TOP 3 kredytów hipotecznych: 1) Oblicz sam gdzie dostaniesz najkorzystniejszy kredyt na www.notus.pl
2) HIT miesiąca, 35lat, do 90% wartości, wakacje kredytowe - www.pkobp.pl
3) 0% prowizji, 0% za wcześniejszą spłatę, niskie RRSO - www.millenium.pl

Jak to jest z tą prowizją od kredytu

Często tak zwane oferty na 0% prowizji mogą w rzeczywistości okazać się na droższe od tych z prowizją 1 czy 2%. Z uwagi na to, że mogą mieć wyższą marżę kredytowa przez co niby na początku wydaja się tańsze gdyż na starcie nie musimy angażować znacznego kapitału.

Jednak z biegiem lat zapłacimy to płacąc wyższe oprocentowanie kredytu hipotecznego. Warto jest poświęcić trochę czasu na rozpatrzenie kilku ofert z poszczególnych banków i zrobić sobie na oddzielnej karteczce ranking kredytów hipotecznych na 2018. Po przejrzeniu i przeanalizowaniu wszystkich pozytywnych i negatywnych aspektów kredytów hipotecznych wyjdzie nam ta, która jest idealna i najlepsza pod każdym względem do naszych potrzeb.

 

Warto brać też pod uwagę kwotę, którą chcemy zaciągnąć w banku gdyż lepiej aby była ona jak najmniejsza. Wiadomo, że banki udzielają kredytów na bardzo wysokie sumy jednakże trzeba liczyć się z tym, że będzie konieczne oddanie strasznie dużej ilości odsetek. Jeśli nie potrzeby strasznie dużych sum to jednak lepiej wybierać takie, które będziemy w stanie spłacić w górnej granicy dziesięciu lat.

 

Zmieniające się wymagania co do kredytu

Oczywiście jeżeli kupujemy mieszkanie czy samochód to jak najbardziej większa suma będzie nam potrzebna i przy zrealizowaniu wszystkich formalności z bankiem, bardzo chętnie nam pożyczy taką sumę pieniędzy o jaką prosimy. Jeśli spełniamy wszystkie warunki, które stawia nam bank to bezproblemowo dostaniemy kredyt hipoteczny.

 

Z roku na rok wymagania są coraz to inne i bardziej zaostrzone ponieważ nie wszyscy potem maja możliwość spłacenia tak dużych sum. Dlatego zanim się zapożyczymy w banku to warto zrobić ranking kredytów hipotecznych na 2018 i sprawdzić jak wysokie jest oprocentowanie kredytu hipotecznego co jest jednym z ważniejszych kryteriów podczas wyboru taniego kredytu hipotecznego.