Menu
../alior/

Gdzie po tani kredyt na budowę domu

Każdy, kto budował własny dom na pewno zetknął się z powiedzeniem, iż pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a dopiero trzeci dla siebie. Najczęściej śmiejemy się z tego powiedzenia przez łzy, świadomi wydatków, jakie ponieśliśmy w związku z inwestycją budowlaną oraz braków, jakich w związku z budową nie udało nam się uniknąć. Niestety podobne jest na rynku kredytów przeznaczonych na budowę. Potrzebne jest dość spore doświadczenie i umiejętność poruszania się na rynku finansowym, aby jednoznacznie ustalić, jaki kredyt hipoteczny jest najlepszy.

Lista błędów, jakie popełniają kredytobiorcy jest długa. Począwszy od zbytniej ostrożności, która często jest powodem zbyt małej kwoty kredytu aż po zbytni optymizm , powodujący znaczne trudności z obsługą zadłużenia. Najczęściej większości błędów można uniknąć, wystarczy jedynie skonsultować się z osobą dysponującą większym doświadczeniem.

 

Czy doradca hipoteczny to dobry wybór?

W zależności od upodobań można skorzystać z pomocy lokalnych, niezależnych doradców, przedstawicielstw ogólnopolskich firm doradztwa kredytowego lub skorzystać z doradców funkcjonujących w Internecie. Nawet najbardziej wybredny kredytobiorca może znaleźć propozycję doradztwa, która będzie mu odpowiadać.

Niektórzy klienci uważają, że skoro biorą na kredyty w Krakowie, to najlepszy będzie doradca znający specyfikę i uwarunkowania lokalnego rynku. Inni wolą postawić na duże sieci ogólnokrajowe jak choćby Open Finance czy jeden z największych banków w Europie – Deutsche Bank.

Wybór jest naprawdę spory i co najważniejsze, doradztwo tego typu jest zupełnie darmowe i zupełnie nie zobowiązujące do niczego.

Dzięki kontaktowi z doradcami kredytobiorca będzie wiedział, na jakie informacje związane z ofertami kredytów należy zwracać uwagę. Pozna tajniki wyliczania zdolności kredytowej oraz skutki, jakie oprocentowanie kredytów mieszkaniowych przynosi wysokości miesięcznej raty.

Dzięki takiej wiedzy klient może podejmować bardziej racjonalne decyzje. Wiele biur ma podpisane umowy z bankami i dzięki temu ma upoważnienie do podpisywania umów w imieniu banku. Takie rozwiązanie może być bardzo wygodne.

Najlepszy doradca kredytowy

Praktycznie zawsze wybór kredytu na budowę domu nastraja dużo kłopotów i dylematów w stylu który kredyt hipoteczny wybrać, do którego banku się udać …Dlatego powstały już jakiś czas temu firmy doradcze które pomagają zupełnie za damo przy wyborze kredytu. Do czołówki należą Open Finance, Expander oraz DK Notus.

Wiadomo jednak że przede wszystkim powinniśmy poczytać fora internetowe oraz to co piszą posiadacze już kredytów hipotecznych na temat banków i obsługi w jakim wzięli kredyt hipoteczny.

Użytkownicy prywatni wypowiadający się o danym banku nie używają skomplikowanego bankowego języka, dzięki czemu lepiej zrozumiesz, w jaki sposób zostali oni potraktowani przez instytucję kredytodawczą i co dzięki temu uzyskali oraz czy obecnie są zadowoleni z uzyskanych warunków kredytowania.Inną formą zasięgnięcia opinii o kredycie hipotecznym są doradcy kredytowi działający w Polsce.

Najlepszy doradca kredytowy powinien skupić się przede wszystkim na Twoich oczekiwaniach względem kredytu hipotecznego i przedstawić Ci jedynie oferty, które odpowiadają Twoim aktualnym zapotrzebowaniom.Powinien także umieć analizować oferty wielu banków, które oferują kredyty mieszkaniowe i pozwolić Ci porównać warunki kredytowania ? tak, by decyzja była podjęta przez Ciebie, a nie przez doradcę.

Jedyną osobą, która będzie spłacać kredyt będziesz finalnie Ty, więc jest to bardzo ważne, by w przypadku ewentualnych zawirowań finansowych nie mieć do nikogo pretensji.