Menu
../pko/

Co daje ubezpieczenie kredytu hipotecznego?

Przy okazji udzielania kredytu hipotecznego, banki oferują także szeroki wachlarz ubezpieczeń. Są to zabezpieczenia obustronne – zarówno dla banku, jak i dla klienta. Odpowiedzią na pytanie „Co daje ubezpieczenie kredytu hipotecznego?” jest więc bardzo proste wskazanie w brzmieniu: „Komfort psychiczny kredytodawcy i kredytobiorcy”

Ubezpieczenie pomostowe jest rodzajem usługi, która polega na tym, że kredytobiorca płaci za nieruchomość do czasu, kiedy hipoteka zostanie wpisana do księgi wieczystej. Ubezpieczenia od utraty pracy oraz trwałej lub czasowej niezdolności do niej są bardzo ważnymi aspektami w kwestii zdarzeń losowych, które mogą, ale nie muszą wystąpić w przyszłości.

Dzięki temu ubezpieczeniu klient będzie mógł liczyć na „złagodzenie” warunków kredytowania w przypadku zdarzenia, które czasowo lub na stałe pomniejszy jego dochody.

 

Ubezpieczenie na życie klienta jest formą ochrony banku przed śmiercią kredytobiorcy. Mimo iż na co dzień nie myślimy o tych sprawach, bank chce mieć gwarancję, że zaciągnięta należność zostanie spłacona. Jeśli pomimo tych zabezpieczeń nadal masz wątpliwości, zawsze masz do dyspozycji internet, a w nim artykuły oraz fora dyskusyjne, na których możesz zapoznać się z doświadczeniami osób będących w podobnej sytuacji do Ciebie.

Na takich forach dyskusyjnych wypowiadają się także niezależni eksperci, których możesz poprosić o pomoc i liczyć na fachową poradę oraz rzetelne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.