Menu
../santander/

Wybieramy konto oszczędnościowe dla dziecka

Dzieci od lat 13 mogą już otwierać konta bankowe. Konto w banku dla nieletnich to bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą kontrolować wydatki swoich pociech. Może niektórym wyda się lekkomyślne i niepotrzebne zakładanie dziecku konta w banku. Jednak rozważmy wady i zalety takiego rozwiązania.

Darmowe konto osobiste w banku dla dzieci nie jest kontem, które dziecko może samo otworzyć.

Potrzebujemy zatem zgody rodzina lub innego opiekuna, który zgodzi się na założenie rachunku – jest to duża zaleta. W każdej chwili możemy wejść przez Internet na konto dziecka i sprawdzić jego stan – to pozwala na dyskretną kontrolę wydatków. Dziecko czuje się bardziej dojrzałe posiadając kartkę do bankomatu.

 

Konto bankowe dla nieletnich…

ma wiec już kilka zalet, które mogą nas przekonać do siebie. Jeśli chcemy, możemy jako rodzice ograniczyć takie konto. W takim wypadku dziecko będzie miało do dyspozycji tylko daną kwotę dziennie czy też miesięcznie – wszystko zależy od tego co ustalimy podczas zakładania konta.

Oczywiście w późniejszym czasie wszystko da się zmienić np. zwiększyć tak zwaną dniówkę. Kolejną zaletą jest to, że nasza pociecha nie będzie biegała po ulicy z dużą ilością pieniędzy, a co za tym idzie, będzie mniej narażone na zaczepki innych i kradzieże.

Karta bankomatowa która będzie posiadało nasze dziecko jest odpowiednio zabezpieczona tak zwanym pinem, które zna tylko dziecko i my. Zatem nic z konta bez własnej ingerencji nie zginie. Chcąc dać dziecku trochę swobody i uczynić z niego kogoś bardziej dojrzałego i odpowiedzialnego, możemy założyć mu konto w banku dla dzieci.

Ponieważ dziś to coraz młodsi dokonują więcej zakupów, w tym znaczną ich część za pośrednictwem internetu to darmowe konta bankowe musiały przez banki zostać stworzone także w wersjach dla dzieci i młodzieży.

To jednak nie koniec, ponieważ rodzice, z dbałości o swoje dzieci często decydują się, aby założyć konto oszczędnościowe dla dziecka. W ten sposób przygotowują prezent na osiemnaste urodziny albo wyprawkę dla studenta – podejść i możliwości jest nieskończenie wiele.

I właśnie dlatego powstało już niejedno konta osobiste zestawienie, które umożliwia porównywanie poszczególnych kont, jako, że każdy bank oferuje zazwyczaj kilka planów taryfowych, w ramach których konta różnią się kosztem prowadzenia rachunku, ale i możliwościami, jakie udostępniają swoim użytkownikom.

Warto zawsze przejrzeć podobne opracowania, ponieważ w dużym stopniu mogą nas one uchronić przed niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy na rzeczy zbędne. W razie potrzeby zawsze można zmienić plan taryfowy na szerszy, żaden bank nie utrudnia takiego posunięcia. Także konta dla dzieci są w odpowiednim momencie przekształcane na wskazane konto w takim czy innym planie taryfowym, według wskazania dziecka lub rodzica.

Bankowe konto oszczędnościowe dla dziecka nie tylko pozwala nam na gromadzenie pieniędzy, ale również dzięki niemu, możemy sporo zyskać. Wszystko zależy od tego, gdzie ulokujemy nasze oszczędności.

Obecnie najlepsza ofertę na rynku spośród kont oszczędnościowych ma Milenium Bank, który oferuje oprocentowanie ponad 2 proc. oraz darmowe prowadzenie konta i darmowe przelewy, co przy koncie oszczędnościowym jest dużą zaletą.
Getin Bank również posiada ciekawą ofertę i warto się tejże ofercie na konta oszczędnościowe przyjrzeć.

Konto oszczędnościowe Getin Banku daje nam oprocentowanie do 1 proc. i jak w poprzednim banku – darmowe prowadzenie.
Ciekawym rozwiązaniem jest też mBank konto oszczędnościowe Emax oraz Emax plus. Oba konta pozwalają na oszczędzanie naszych odłożonych pieniędzy. Konto Emax oprocentowane jest jedynie na 1 proc. natomiast Emax plus daje nam oprocentowanie w wysokości 1,1 proc.

Porównując jednak wszystkie wszystkie oferty możemy zauważyć, że najlepsze konto oszczędnościowe posiada na samym początku wspomniany Milenium Bank S.A..

Bank BGŻ BNP oferuje również atrakcyjne oprocentowanie. Tak zwana dobo lokata, której oprocentowanie wynosi do 1,1 proc. w skali roku.

Jak obecnie w każdym banku, za prowadzenie takiego konta nie musimy nic płacić, ale, nasz obrót miesięczny musi być w minimalnej wysokości 100 zł. Przelewy w obrębie kraju są bezpłatne tak jak i wydanie karty płatniczej, która z kolei jest bezpłatna jeśli znowu – wydamy nią symboliczne 100 zł.

Jak więc widać, możemy niekiedy dużo zyskać dzięki kontom oszczędnościowym. Wystarczy jedynie otworzyć odpowiednie konto bankowe.

Po co dziecku konto w banku ?

Konto w Alior Banku nieco różni się od konta w takim banku jak dla przykładu PKO BP S.A.
Za prowadzenie konta w Aliorze nie płacimy ani grosza, dotyczy to również robienia przelewów w placówce banku jak i w punktach Aliora na terenie całej Polski.

Tenże Bank oferuje nam również darmową obsługę konta przez Internet co w dzisiejszych czasach jest dużą zaletą ale i standardem który praktycznie funkcjonuje już w każdym banku. Czym się wyróżnia konto w Aliorze?
Gotówkę może nam przynieść do domu nasz listonosz, jeśli tylko wyrazimy taką potrzebę.

Jeśli wiec nie chcemy wychodzić z domu, a konto internetowe jest nam przydatne z pewnością jest to konto dla nas.

Darmowe konto w banku dla dziecka to dzisiaj flagowa oferta większości banków, ale przynajmniej tylko część z nich rzeczywiście rezygnuje z pobierania opłat (jak np Bank Alior), a inne banki wprowadziły dodatkowe prowizje, aby w ten sposób ukryć swój sposób na zarabianie.

Otwierając darmowe konto osobiste dla siebie z pewnością otrzymamy propozycje otwarcia konta dla dziecka, które ukończyło 13 rok życia. Konto oszczędnościowe dla dziecka wcale nie jest takim głupim pomysłem.

Pomimo tego, że nasze dziecko nie pracuje, nie posiada stałych dochodów, to takie konto może go uczyć oszczędzania, dysponowania swoimi pieniędzmi, a także w młodym wieku oswoi się z zasadami systemu bankowego oraz rynkiem bankowym.

Jak znaleźć najlepsze konto oszczędnościowe?

Uważa się, że nadal wielu Polaków nie potrafi oszczędzać. Żyją za tyle, za ile wynosi ich miesięczna pensja. Tutaj można polemizować, ponieważ osoba, która pracuje na trzy osoby, a zarabia minimalną krajową może zapomnieć o oszczędzaniu. Dla niej najważniejsze jest, że starcza do końca miesiąca. Są jednak i ci szczęściarze, którzy mają oszczędności i rozmyślają, gdzie je ulokować?

Czy wybrać lokaty bankowe, a może konta oszczędnościowe? Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być druga opcja, która jest alternatywą opcji pierwszej. Owszem mamy tu do czynienia z niskim oprocentowaniem, ale warto zwrócić uwagę na zalety posiadania konta oszczędnościowego.

Poza tym często instytucje bankowe są w stanie zaoferować nam lepsze warunki, ponieważ liczy się dla nich każdy nowo pozyskany klient. Dla nas samych istotnych jest kilka ważnych aspektów, które decydują o tym, że wybieramy konto zamiast lokaty. Pierwszą i chyba najważniejszą różnicą jest możliwość wpłacania i wypłacania z konta pieniędzy. Dostęp do naszych środków pieniężnych mamy cały czas.

 

Oczywiście może je traktować jako lokatę – wpłacić znaczną część gotówki i jej po prostu nie wypłacać. Jednak kiedy nagle będzie potrzebować pieniędzy w przypadku konta oszczędnościowe możemy je wypłacić w każdej chwili. To duży plus dla tej opcji. Kolejna ciekawą kwestią jest fakt, że przypadku konta „pracuje” zazwyczaj już nasza pierwsza złotówka. Kiedy to w lokacie należy wpłacić minimum 3 tysiące złoty.

Oczywiście poprzez porównanie kont oszczędnościowych. Znajdziemy tam wszystkie niezbędne dla nas szczegóły. Zobaczmy, które konto jest godne naszej uwagi, a które nie. Wtedy też warto udać się osobiście do placówek.

Po co? Posiadając większą gotówkę możemy często się z bankiem dogadać i mieć jeszcze lepsze warunki. Należy również zwrócić uwagę, że konto oszczędnościowe nie przetrzymuje naszej gotówki przez np. trzy miesiące.

Jak to często występuje w przypadku lokaty. To naprawdę bardzo ciekawy produkt bankowy, godny uwagi każdego z nas.