Menu
../santander/

Technologia 3DS (3D Secure) – co warto o niej wiedzieć?

W internecie możemy płacić nie tylko przez przelewy, ale również możemy korzystać z płatności kartami. Aktualnie w celu poprawy bezpieczeństwa wpłat kartami stosuje się specjalną technologię 3DS, czyli 3D Secure. Co warto o niej wiedzieć?

Płać kartą także w internecie!

W naszym kraju płacenie kartą płatniczą (debetową lub kredytową) w internecie nie jest tak powszechne jak chociażby w Stanach Zjednczonych. Nie oznacza to jednak, że płatności te nie są dostępne – wprost przeciwnie, a także cieszą się u nas rosnącym zainteresowaniem.

Płacenie kartą w internecie ma wiele zalet – to nie tylko wygoda transakcji, ale także dodatkowe udogodnienia, na przykład możliwość skorzystania z usługi chargeback, jeśli okaże się, że transakcja nie była udana czy też doszło do oszustwa.

 

Technologia 3D Secure – co to jest?

Aktualnie, aby płatności kartami były jeszcze bezpieczniejsze, stosuje się specjalną technologię 3DS, czyli 3D Secure. Czym są płatności kartą z technologią 3DS?

3D Secure to metoda autoryzacji transakcji, która prowadzona jest przy użyciu karty on-line. Jest ona stosowana przez największe organizacje płatnicze, w tym Visa, MasterCard, American Express i JCB.

Dzięki autoryzacji 3D Secure transakcja będzie bezpieczniejsza – wtedy ryzyko, że kartą zapłaci za nas ktoś inny, na przykład po jej kradzieży, jest zminimalizowane.

Autoryzacja 3D Secure polega na podaniu jednorazowego kodu wysłanego do płatnika przez SMS na jego numer telefonu albo przez wygenerowane tokenem hasło. Kod ten nie jest tożsamy z kodem PIN.

 

Jak wykonać autoryzację w technologii 3D Secure?

Aktualnie technologia 3D Secure jest używana niemalże przy wszystkich transakcjach kartowych odbywających się w internecie – zarówno wtedy, gdy płacimy w polskich sklepach, jak również w tych zagranicznych.

Prowadzenie płatności kartą z technologią 3DS jest bardzo proste. Gdy wprowadzimy dane karty do formularza płatności, następnym etapem będzie wykonanie autoryzacji 3D Secure. W kolejnym oknie pojawi się formularz, w kot rym wpisujemy kod z SMS-a albo tokena. Po jego potwierdzeniu transakcja jest autoryzowana.