Menu
../pekao/

Rynek kredytów hipotecznych – gdzie ludzie biorą kredyty

Bank PKO BP był do niedawna niekwestionowanym liderem, jeśli idzie o sprzedaż kredytów hipotecznych.

W marcu 2015 roku musiał po raz pierwszy uznać wyższość banku Pekao S.A. Sumaryczny spadek na rynku kredytów hipotecznych, liczony rok do roku wyniósł 16 procent. Wielu potencjalnych kredytobiorców przewidywało, że wkrótce PKO BP postara się odzyskać straconą pozycję rynkową i zaproponuje nowe rozwiązania (więcej o tym w dziale kalkulatory).

 

Jak do tej pory bank kontynuuje wcześniejszą politykę. Bank zdaje się uważać, że najlepsza oferta kredytu hipotecznego powinna sama obronić się na rynku.
Taką nagrodę PKO BP otrzymał od portalu Bankier.pl w lutym 2015 roku. Bank oferuje kredyty hipoteczne na sfinansowanie 90 procent wartości nieruchomości, na okres do 40 lat.

 

Jednocześnie kredytobiorca może przeznaczyć co czwartą pożyczoną złotówkę na dowolny cel, który nie musi być związany z nieruchomościami. Z tych pieniędzy można sfinansować spłatę karty kredytowej lub kupno nowego auta. Jednocześnie kredytobiorcy mogą liczyć na możliwość skorzystania raz w roku z zawieszenia spłaty jednej raty oraz na trzy lata karencji w czasie realizacji inwestycji budowlanej, aż do 36 miesięcy.

 

Warunki oprocentowania są ustalane indywidualnie z klientami. Bank oferuje możliwość spłacania zobowiązania w ratach stałych lub malejących.
Jeżeli chcesz dokonać wyboru, to skorzystaj z kalkulatora kredytowego i precyzyjnie wylicz ratę kredytu hipotecznego według jednej i drugiej metody.

Oczywiście raty malejące powodują konieczność posiadania znacznie większej zdolności do zaciągania zobowiązań ponieważ pierwsze wpłaty są stosunkowo wysokie. Kredytobiorcy, którzy są zainteresowani skorzystaniem z oferty banku mogą więcej informacji znaleźć w Internecie.

 

Tam też jest, który określi, jaką kwotę będziemy mogli pożyczyć przy naszych dochodach miesięcznych.

Kredyt hipoteczny jest poważnym zobowiązaniem i przed podpisaniem umowy trzeba dokładnie przeanalizować wszelkie uwarunkowania.
Odpowiednio dobrany produkt i wysokość zobowiązania, która nie spowoduje rażąco wysokich rat są nagrodą za ciężką pracę przy weryfikowaniu ofert różnych banków.