Menu
../pko/

Pytacie „Jaki kredyt hipoteczny dostanę”

Wiele osób chcących znaleźć finansowanie swoich mieszkaniowych planów chciałoby skorzystać z usług czarodzieja, który pomoże im przebrnąć przez skomplikowane formalności urzędowe i bankowe i odpowie na pytania „Jaki kredyt hipoteczny dostanę”. Najmniej kłopotliwe jest kupowanie mieszkania na rynku pierwotnym, bowiem zazwyczaj pomoże developer. Najgorzej jest z budową domu. Gdzie wybrać projekt, jak kupić działkę, jakie formalności są niezbędne do budowy i wreszcie gdzie po kredyt hipoteczny w Szczecinie, Poznaniu, Bydgoszczy Gdańsku czy Łodzi.

 

Niestety na polskim rynku nie ma jeszcze kancelarii prawnych znanych z Europy Zachodniej, których głównym zadaniem jest załatwianie za klienta tego typu spraw. Wszystko trzeba załatwić osobiście, uważając za każdym razem na czyhające rafy: leniwych urzędników, nieuczciwych budowlańców i niezrozumiałe oferty bankowe.

Kalkulatory kredytowe – to podstawa!

Na szczęście wiele spraw staje się znacznie łatwiejszych dzięki Internetowi. Pomocą służą zarówno wyspecjalizowane portale, blogi czy fora, gdzie można znaleźć wiele bezcennych informacji dotyczących załatwiania poszczególnych spraw. Bardzo pomocne są również media społecznościowe, dzięki którym można liczyć na wsparcie osób, które doświadczają lub doświadczyły takich samych kłopotów. Jednocześnie w sieci wiele trudnych spraw można załatwić od ręki.

O ile nasze urzędy jeszcze nie są gotowe do całkowitego świadczenia zdalnej pomocy, o tyle rozwój bankowości elektronicznej sprawił, że wiele spraw finansowych możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Podstawowymi narzędziami służącymi do wyboru najlepszego kredytu czy obliczeniu na jaką kwotę kredyt możemy liczyć w banku są kredytowe kalkulatory i porównywarki kredytowe.

Dzięki nim możemy wybrać najlepszy kredyt budowlano hipoteczny czyli w Alior Banku ze względu na rozliczne ważne dla klienta parametry. Jedni będą szukali najtańszych pieniędzy, inni niższych rat, dla innych ważna będzie możliwość jak najtańszej wcześniejszej spłaty całego zadłużenia.

Dzięki tym aplikacjom sieciowym możemy szybko i precyzyjnie sprawdzić i porównać aktualną ofertę wielu banków. Po wybraniu najbardziej interesującej propozycji warto zobaczyć, ile pieniędzy możemy faktycznie pożyczyć. Kalkulator kredytowy mieszkaniowy Aliora pozwoli na wyliczenie miesięcznej raty i wstępne oszacowanie naszej zdolności kredytowej.

Dzięki temu udając się do banku będziemy dysponowali pełną wiedzą na temat własnych możliwości oraz kredytu, który chcemy wziąć.

Kredyt hipoteczny u doradcy – czy warto?

Open Finance powstało w 2004 roku jako należąca do Holdingu Getin firma doradztwa finansowego. Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Open Finance zajmuje się doradzaniem w kwestiach związanych z lokowaniem oszczędności, inwestowaniem oraz zaciąganiem kredytów. W portfolio produktów firma posiada około 200 ofert kredytów z 24 banków.

Bezpłatny doradca kredytowy Open Finance pomoże każdemu dobrać odpowiedni kredyt do indywidualnych możliwości i preferencji.

Wielu kredytobiorców pragnących znaleźć kredyt na apartament czy po prostu na mieszkanie samodzielnie analizuje bankowe oferty śledząc rankingi i porównania przygotowywane przez branżowe portale i serwisy poświęcone tematyce kredytowej.

 

Pomocną aplikacją jest dla nich kalkulator kredytowy, który można znaleźć w Internecie, oferujący między innymi obliczanie raty kredytu. Na podstawie dostępnych informacji można wybrać optymalna ofertę. W Open Finance doradcy przedstawiają podobne analizy, ale maksymalnie personalizują zestawienie. Usługi doradcze są bezpłatne ponieważ firma utrzymuje się z prowizji płaconych przez banki, z którymi Open Finance ma podpisane umowy. Ponieważ firma ma porozumienia zawarte niemal ze wszystkimi bankami, to nie jest zainteresowana preferowaniem żadnego kredytu.

Niezależnie od tego, jaki kredyt wybierze klient, to Open Finance otrzyma prowizję. Istotny jest fakt, że banki płacą prowizję dopiero w chwili podpisania umowy kredytowej. Powoduje to, że doradcy są zainteresowani, aby klient otrzymał kredyt. Obowiązująca Rekomendacja S Komisji Nadzoru Finansowego zawiera restrykcyjne reguły dotyczące wyliczania zdolności kredytowej.

Banki mają obowiązek liczyć raty w odniesieniu do maksymalnego okresu 25 lat, niezależnie od realnego okresu obowiązywania umowy. W przypadku kredytów złotowych udział miesięcznych opłat wynikających z obsługi zadłużenia nie może przekroczyć 50 procent dla kredytobiorców, których zarobki są niższe od średniej krajowej oraz 65 procent dla osób zarabiających powyżej średniej krajowej.