Menu
../pekao/

Pożyczki pozabankowe – warto czy nie warto?

Kto z nas nie słyszał o pożyczkach poza bankowych? Z pewnością każdy. Dzięki reklamom telewizyjnym byliśmy w stanie poznać choć nieco ofertę firm poza bankowych. Dotychczas większości z nas mogła tylko pomarzyć o pożyczce z banku. Firmy zauważyły, że wielu ludzi potrzebuje szybkie i tanie pożyczki, bez zbędnych formalności. Początki były dość ostrożne.

Na polskim od dawna prym wiodła jednak z najbardziej znanych tego typu firm pozabankowych, które udzielała pożyczki. Ich pracownicy przyjeżdżali do domu, byśmy mogli spłacać owe zadłużenie. Inni nie chcieli zostać w tyle. Stworzyli proste strony internetowe, na których każdy z nas może ubiegać się w sieci o pożyczkę pozabankową. W ciągu kilku minut nasze wnioski są rozpatrywane, a pieniądze są na koncie bankowym.

TOP 3 pożyczek pozabankowych: 1) Na 61 dni za darmo + jedne z najniższych rat, kalkulator na www.vivus.pl  
2) Najchętniej wybierana, do 15 000 zł na 3 lata - więcej na www.provident.pl
3) Zamów pożyczkę pozabankową do domu z www.bliska.pl

O jakich kwotach jednak w ogóle mówimy?

Właściwie wszystkie firmy pozabankowe są w stanie udzielić nam pożyczki do kilkuset złotych. Porównując większości ofert to właśnie o takie kwoty możemy się starać na dowód osobisty, bez BIK-u i innych zbędnych formalności. Firmy z większym stażem proponują swoim klientom już większe kwoty – nawet kilku tysięcy złotych. Zdarzają się również oferty na o wiele wyższe kwoty – do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Choć jak zapewne przypuszczamy nie pożyczmy takiej gotówki tylko na dowód tożsamości. Ważne jest również to, że o pożyczkę możemy ubiegać się u wszystkich tych firm i możemy je otrzymać. Minusem jest tylko termin spłaty. W większości przypadkach są to pożyczki krótkoterminowe i czas spłaty nie jest dłuższy niżeli miesiąc. Możemy ten czas przedłużyć.

Wystarczy wypełnić dodatkowe okienka, jednak ta opcja nie jest darmowa. Jak wiadomo czas jest w cenie i kosztuję nawet kilkaset złotych.

Atutem może być często posiadanie statusu nowego klienta. Często słyszy się teraz o promocjach typu – pierwsze pożyczka za darmo. Spłacamy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Jednak każda firma pozabankowa ma swoje zasady i nimi się kieruje.

Dlatego składając wnioski o pożyczkę w wielu z nich należy przeczytać ich zasady działania.

Porównanie pożyczek

Banki prześcigają się w proponowaniu coraz to nowych ofert dotyczących kredytów gotówkowych, a w związku z tym że nadchodzą Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia promocji na kredyty gotówkowe tylko przybywa w telewizji czy w Internecie.

Jak widać jest ich już tak dużo, że zapoznanie się, choćby najbardziej pobieżne, ze wszystkimi jest całkowicie niemożliwe, jeśli będziemy za każdym razem patrzyli tylko na jedną ofertę.

Stąd tak wiele osób interesuje porównanie kredytu gotówkowego, w jakiejkolwiek formie  czy to w gazecie czy w Internecie. Najczęściej jest to zestawienie niektórych ofert wybranych banków, uszeregowane według zadanych przez nas kryteriów. Podobne narzędzia można znaleźć na wielu stronach internetowych o tematyce finansowej w tym i na naszej…

Tam też często znaleźć możemy kalkulator kredytowy gotówkowy, którzy na podstawie wartości oprocentowania, ilości rat, wysokości kredytu i innych czynników poda wysokość rat i określi, czy w ogóle możemy na kredyt liczyć.

Bo trzeba wiedzieć, że kredyty różnią się między sobą nie tylko oprocentowaniem, ale chociażby czasem oczekiwania na przelanie pieniędzy przez bank no i marżą.

W praktyce okazuje się, że szybki kredyt gotówkowy jakim szczycą się banki często jest nieco droższy od klasycznego – wiele banków wysokość opłaty przygotowawczej uzależnia właśnie od czasu, w jakim klient otrzyma odpowiedź co do swojego wniosku. Dlatego żaden kalkulator nigdy nie zastąpi wizyty w placówce banku.

No chyba że … mam do czynienia z tak dobrym i aktualnym porównaniem pożyczek (świątecznych) jak na naszej stronie gdzie nie tylko sprawdzimy online warunki kredytu gotówkowego na przykład w Alior Banku lub PKO BP ale i zamówimy wybraną pożyczkę przez Internet z dostawą wręcz do domu.

Szukaj a znajdziesz pożyczkę

Poszukiwanie pożyczki nie musi dzisiaj oznaczać wędrówki po bankowych placówkach – wystarczy zrobić porównanie pożyczek pozabankowych lub bankowych i już mam info jaka pożyczka jest najkorzystniejsza.

Rozwój sieci teleinformatycznych spowodował bogatą internetowa ofertę bankową. Wraz z nią dynamicznie rozwija się w Internecie sektor usług związanych z pośrednictwem, doradztwem, edukacją i informacją w zakresie produktów bankowych.

TOP 3 pożyczek pozabankowych: 1) Na 61 dni za darmo + jedne z najniższych rat, kalkulator na www.vivus.pl  
2) Najchętniej wybierana, do 15 000 zł na 3 lata - więcej na www.provident.pl
3) Zamów pożyczkę pozabankową do domu z www.bliska.pl

Niewielu klientów zdaje sobie sprawę, że firma powstała jako portal, którego celem miało być pośredniczenie w zaciąganiu kredytów.

Założenie biznesowe projektu polegało na budowaniu w wirtualnej przestrzeni miejsca, w którym kredytobiorcy otrzymają nie tylko informację gdzie warto szukać pożyczki online, ale również kompetentną pomoc w załatwieniu formalności kredytowych.

Ze względu na mało rozwiniętą sieć i ówczesne przyzwyczajenia klientów firma zaczęła funkcjonować w tradycyjny, stacjonarny sposób.

Pożyczki poza bankowe online

Dzisiaj w sieci można znaleźć wiele stron internetowych, które z powodzeniem realizują te koncepcje. Dzięki nim klienci mogą wyszukać najlepsze pożyczki bankowe.

W przypadku usług finansowych załatwianie spraw za pomocą Internetu stało się powszechną praktyką. Duży w tym udział miały konta z dostępem poprzez sieć, które sprawiły, iż wielu z nas przekonało się, jak wygodne może być zarządzanie swoimi finansami bez wychodzenia z domu. Wiele banków kładzie duży nacisk na nieustanne rozwijanie i udoskonalanie sektora bankowości elektronicznej.

Jednym z hitów ostatnich lat jest pożyczka poza bankowa online, w której można załatwić wszelkie formalności bez wychodzenia z domu. Oczywiście bank nie rezygnuje z tradycyjnych, pisemnych umów, ale są one dostarczane do klienta za pośrednictwem poczty kurierskiej. Bardzo popularne są również aplikacje służące składaniu wniosków o kredyty gotówkowe.

Klient otrzymuje odpowiedź w sprawie decyzji kredytowej banku nawet w ciągu kwadransa, a następnie, w przypadku pozytywnej decyzji banku, może udać się do placówki stacjonarnej w celu złożenia podpisu i odbioru pieniędzy.

Takie przyzwyczajanie klientów do Internetu sprawiło, że pośrednicy i doradcy kredytowi mogą pomagać kredytobiorcom równie skutecznie, jak ma to miejsce w tradycyjnych, stacjonarnych placówkach.

TOP 3 pożyczek pozabankowych: 1) Na 61 dni za darmo + jedne z najniższych rat, kalkulator na www.vivus.pl  
2) Najchętniej wybierana, do 15 000 zł na 3 lata - więcej na www.provident.pl
3) Zamów pożyczkę pozabankową do domu z www.bliska.pl