Menu
../pko/

Pożyczki pozabankowe – jakie kwoty i na jak długo można pożyczać?

Kto z nas nie słyszał o pożyczkach pozabankowych? Z pewnością każdy. Dzięki reklamom telewizyjnym byliśmy w stanie poznać choć nieco ofertę firm pozabankowych. Dotychczas większości z nas mogła tylko pomarzyć o pożyczce z banku. Firmy zauważyły, że wielu ludzi potrzebuje szybkie i tanie pożyczki, bez zbędnych formalności. Początki były dość ostrożne.

Na polskim od dawna prym wiodła jednak z najbardziej znanych tego typu firm pozabankowych, które udzielała pożyczki. Ich pracownicy przyjeżdżali do domu, byśmy mogli spłacać owe zadłużenie. Inni nie chcieli zostać w tyle. Stworzyli proste strony internetowe, na których każdy z nas może ubiegać się w sieci o pożyczkę pozabankową. W ciągu kilku minut nasze wnioski są rozpatrywane, a pieniądze są na koncie bankowym.

 

O jakich kwotach jednak w ogóle mówimy?

Właściwie wszystkie firmy pozabankowe są w stanie udzielić nam pożyczki do kilkuset złotych. Porównując większości ofert to właśnie o takie kwoty możemy się starać na dowód osobisty, bez BIK-u i innych zbędnych formalności. Firmy z większym stażem proponują swoim klientom już większe kwoty – nawet kilku tysięcy złotych. Zdarzają się również oferty na o wiele wyższe kwoty – do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Choć jak zapewne przypuszczamy nie pożyczmy takiej gotówki tylko na dowód tożsamości. Ważne jest również to, że o pożyczkę możemy ubiegać się u wszystkich tych firm i możemy je otrzymać. Minusem jest tylko termin spłaty. W większości przypadkach są to pożyczki krótkoterminowe i czas spłaty nie jest dłuższy niżeli miesiąc. Możemy ten czas przedłużyć.

Wystarczy wypełnić dodatkowe okienka, jednak ta opcja nie jest darmowa. Jak wiadomo czas jest w cenie i kosztuję nawet kilkaset złotych.

 

Atutem może być często posiadanie statusu nowego klienta. Często słyszy się teraz o promocjach typu – pierwsze pożyczka za darmo. Spłacamy dokładnie tyle ile pożyczyliśmy. Jednak każda firma pozabankowa ma swoje zasady i nimi się kieruje.

Dlatego składając wnioski o pożyczkę w wielu z nich należy przeczytać ich zasady działania.