Menu
../pekao/

Potrzebne dokumenty do kredytu hipotecznego

PKO BP należy do liderów w liczbie umów i łącznej kwocie udzielonych kredytów hipotecznych. Do niedawna bank udzielał co trzeciego kredytu w tym segmencie rynku, pomimo że nie korzysta z takich narzędzi jak kredyt online.

Znawcy branży podkreślają, że jest to wynik przywiązania do tej instytucji oraz jakości ofert banku. Do dzisiaj w ofercie tej instytucji można znaleźć ciekawe produkty, które wyróżniają go spośród innych. Jednym z nich jest rachunek transakcyjny, który prowadzony jest na rzecz kupującego nieruchomość. Taki rachunek daje pewność, że zdeponowane na nim środki zostaną przekazane do sprzedającego dopiero po wypełnieniu określonych warunków. Rachunek jest formą zabezpieczenia transakcji kupna sprzedaży na rynku wtórnym.

Dokumenty do kredytu hipotecznego

Klient, który wziął kredyt mieszkaniowy PKO BP może zdeponować go na takim nieoprocentowanym rachunku. Pieniądze zostaną przelane na konto sprzedającego dopiero w chwili dostarczenia aktu notarialnego, potwierdzającego sprzedaż mieszkania.

Innym niecodziennym produktem jest preferencyjny kredyt mieszkaniowy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, którego oprocentowanie wynosi jedynie 2 procent w stosunku rocznym. Do skorzystania z tego kredytu niezbędne jest uzyskanie potwierdzenia zaistnienia szkody we własnym Urzędzie Gminy. Nie jest ważne, gdzie będziemy starali się o taki kredyt.

Kredyt hipoteczny może zostać udzielony w dowolnym oddziale banku w czasie 24 miesięcy od powstania zniszczeń. Na rynku nie ma tego typu oferty i PKO BP świadczy w tym zakresie nieocenione usługi. Jeżeli ktokolwiek miałby wątpliwości dotyczące wymaganych dokumentów, procedur bądź szczegółów dotyczących tego specyficznego kredytu, to może dowiedzieć się więcej u doradców kredytowych.

Klienci biorący tego typu kredyt hipoteczny w Expanderze otrzymują od doradców wszechstronną pomoc. Każdy z banków realizuje inną politykę swojego rozwoju. Jedne instytucje stawiają na rozwój bankowości internetowej, inne na produkty przeznaczone dla szczególnych klientów.

Szukając odpowiedniego kredytu warto jest poszukać więcej informacji w Internecie. Nawet wtedy, gdy planujemy transakcje przy wsparciu profesjonalnego doradcy warto wcześniej wyrobić sobie pogląd na sytuację na rynku.