Menu
../pekao/

Oblicz swoją zdolność w PKO BP

Kredytowane nie jest łatwe, zwłaszcza dla tych, którzy mają zbyt niski dochód, są bezrobotni lub też utrzymują się z rent oraz zasiłków. Pojawia się wtedy skomplikowane pytanie brzmiące: gdzie dostanę tanią pożyczkę gotówkową.
Odpowiedź nie jest taka prosta jak może się wydawać. Jeśli interesuje nas pożyczka w tradycyjnym banku będziemy potrzebować poręczyciela lub współkredytobiorcę.

 

Zaznaczmy jeszcze na samym początku, że banki mają znacznie niższe oprocentowanie kredytów niż instytucje poza bankowe. Dlatego też warto jednak starać się o kredyt w banku. Gdzie jeszcze znajdziemy kredyty gotówkowe dla osób z niskim dochodem ? Oczywiście w para bankach oraz w różnego rodzaju instytucjach finansowych.

Takiej pożyczki być może udzieli nam PKO BP Bank, Idea Bank, Expander, mBank i wiele innych podobnych miejsc. Jak widzimy rozwiązanie dla mało zarabiających jest. Możemy również skorzystać w takim wypadku z pożyczek chwilówek (pożyczki udzielane na bardzo krótki czas, zwykle do trzydziestu dni). jeśli już wiemy gdzie, pozostaje nam ostatnie pytanie który kredyt gotówkowy warto wybrać?

 

Na pewno ten ,na który będzie nas stać.
Lepiej wziąć za mało pieniędzy niż za dużo i potem mieć problem ze spłatą wziętej pożyczki. To, że bank, instytucja bankowa lub inne źródło jest w stanie dać nam kredyt na 50 000 złotych to wcale nie oznacza, że realnie nas na takowy kredyt stać. Bank , czy instytucja finansowa nie bierze pod uwagę kosztów takich jak : leczenie, święta, pożyczki prywatne (chociaż to sami powinniśmy przedstawić podczas wypełniania wniosku).

Pożyczka to zawsze nie małe zobowiązanie. Musimy się liczyć z tym, że co miesiąc będziemy musieli spłacać ratę w odpowiedniej wysokości- jeśli podpisujemy się pod ratą w wysokości 300 złotych, nie możemy wpłacać po 100 lub 200 złotych. Wtedy czekają na nas dodatkowe koszta kredytowe o których na pewno jest mowa w każdej umowie z bankiem, czy para bankiem. Punktualność jest tutaj bardzo ważna. Przemyślmy zatem kilka razy nasz kredyt. Zdolność finansowa jest bardzo ważna.

 

Niestety według wszystkich ekspertów, osoby, które zarabiają około 500 złotych, nie stać na to by zaciągnąć kredyt o miesięcznej racie w wysokości 200 , czy nawet 100 złotych. Taką kwotę każdy z nas miesięcznie wydaje na jedzenie.

Doradca finansowy pomoże nam odnaleźć się w trudnej sytuacji gdy mamy niski dochód. Finanse są bardzo ważnym elementem życia każdego człowieka. Jednak należy nimi odpowiednio gospodarować. Bez tego niestety możemy pogrążyć się w kredytach na które nas nie stać.