Menu

Czy zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego jest możliwe?

Obawa przed braniem na siebie tak dużego zobowiązania, jakim jest kredyt hipoteczny jest zupełnie niezrozumiała. Strach przed kredytem hipotecznym jest naturalny – zawsze boimy się rzeczy nowych, których dotychczas nie doświadczyliśmy.

Warto zatem przed podjęciem jakichkolwiek decyzji kredytowych, rozwiać wszelkie wątpliwości i pamiętać, że bank ma nam do zaoferowania narzędzia, które pomogą nam ten strach przezwyciężyć.

Jednym z takich narzędzi jest zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego. Polega ono na tym, że w razie jakiegokolwiek niespodziewanego zdarzenia losowego, kiedy istnieje potrzeba poniesienia większych nakładów finansowych, kredytobiorca czasowo wstrzymuje się z opłacaniem miesięcznych rat.

 

Nie wszystkie banki oferują klientom taką usługę. A jeśli nawet to robią, jest ona dodatkowo płatna w postaci wyższej marży lub oprocentowania. Nie zapomnij zatem zapytać bank o taką opcję i sprawdź w cenniku, jak dużo będzie Cię ona kosztowała. Pamiętaj, że okres, na który wstrzymałeś spłatę należności zostanie doliczony do okresu kredytowania.