Menu
../pko/

Obrót monetami bulionowymi – kiedy kupić, a kiedy sprzedać ?

Kupowanie metali szlachetnych to jeden z najbardziej rozsądnych sposobów na zachowanie wartości swojego majątku. To inwestycja lokacyjna, która obliczona jest na długofalowe zyski i zabezpiecza nasz dorobek przed stratą w wyniku zawirowań gospodarczych.

Zarówno złoto, jak i srebro zachowują swoją wartość w czasie, w przeciwieństwie do pieniędzy, które w wyniku dewaluacji waluty tracą swoją siłę nabywczą. Skup srebrnych monet oraz skup złotych monet to zabezpieczenie swojej przyszłości i własnego majątku. Sprawdźmy, kiedy warto kupić, a kiedy sprzedać monety bulionowe.

 

Dlaczego warto kupować kruszce?

Obrót monetami bulionowymi to szansa na zabezpieczenie swojego majątku przed utratą swojej wartości. Kruszec zachowuje bowiem swoją wartość nabywczą. Szczególnie dobrze wypada skup złota. Jak przekonują ekonomiści z portalu „Prosta ekonomia”, 100 lat temu dwadzieścia uncji złota, które warte były wtedy dokładnie czterysta dolarów, można było nabyć samochód marki Ford. W dzisiejszych czasach, za 20 uncji złota w dalszym ciągu możemy kupić nowy model luksusowego Forda, ale nie nabędziemy takiego pojazdu za czterysta dolarów. Przykład ten obrazuje, w jaki sposób złoto zachowuje swoją wartość, a jak tracą ją pieniądze.

Oczywiście, nikt o zdrowych zmysłach nie inwestuje z zamiarem spożytkowania zysku po stu latach, jest to po prostu fizycznie niemożliwe. Przykład jednak pokazuje, jak nasze oszczędności w postaci pieniędzy tracą na wartości, a jak nasz majątek zachowuje ją, kiedy gromadzony jest w kruszcu, w tym przypadku w złocie. Efekty lokaty kapitału w kruszcu będą odczuwalne i krótszym okresie, oczywiście będą proporcjonalnie mniejsze, niż te, które zostały pokazane w filmie.

Niemniej, jeżeli ulokujemy nasze pieniądze w złocie, po upływie np. dwudziestu lat, wartość tego majątku będzie bardziej sprawcza, niż wartość gotówki, która byśmy oszczędzali. Waluty się bowiem dewaluują w wyniku działania inflacji. Dzisiaj uncja złota jest droższa, niż niegdyś. nie jest to jednak wynikiem straty wartości złota, a właśnie utraty części nabywczej dolara.

monety bulionowe TwojKalkulator.pl

Obrót monetami bulionowymi – kiedy kupić, kiedy sprzedać?

Zarówno skup złotych i srebrnych monet bulionowych, jak i nabywanie kruszcu w postaci sztabel, powinien mieć przede wszystkim charakter zabezpieczenia wartości swojego majątku. Nie jest to inwestycja podobna swoim charakterem do gry na giełdzie, która może stosunkowo szybko przynieść realny zysk. Nie znaczy to jednak, że zakup monet bulionowych nie może przynieść i zysku w tak rozumianej postaci. Działa tu prosta zasada ekonomiczna.

Monety należy nabyć w chwili, kiedy kruszec jest niedowartościowany, a sprzedamy kiedy zmieni się koniunktura i zostanie on przewartościowany. Dokładnie tak samo działa obrót akcjami na rynku giełdowym. Skup złota i srebra możliwy jest pod postacią sztab, biżuterii lub monet.

Wybór produktów jest szeroki. Warto przejrzeć katalog strony http://zlotagotowka.pl/ . Inwestycja w kruszec to zabezpieczenie siły nabywczej naszego majątku, który nie zdewaluuje się w wyniku inflacji, tak, jak ma to miejsce w przypadku gotówki.