Menu
../alior/

Najlepsza pożyczka hipoteczna – u kogo?

Najlepsza pożyczka hipoteczna powinna charakteryzować się najniższymi kosztami kredytowania, a więc najniższym oprocentowaniem, marżą i ewentualną prowizją bankową. Powinna również cechować się najniższymi, możliwymi do spłacenia ratami.

Jako że gwarancja pożyczki jest bardzo solidna (stanowi ją nieruchomość), ryzyko braku spłaty pożyczki również maleje, co zmusza bank do obniżenia wszystkich swoich opłat i umożliwia udzielenie pożyczki na dogodnych dla kredytobiorcy warunkach.

Jeśli zamierzamy spłacić zaciągnięte zobowiązanie, pożyczka pod zastaw hipoteki wydaje się idealnym rozwiązaniem.

Bank będzie miał zabezpieczenie, a my – stosowny dla naszych potrzeb kredyt. Dzięki takiemu rozwiązaniu obie strony będą zadowolone. Od razu nasuwa się pytanie – czy możliwe jest wzięcie pożyczki hipotecznej, będąc właścicielem nieruchomości, obciążonej kredytem hipotecznym? Jeśli zobowiązania dotyczą jednego banku, istnieje taka ewentualność, ale koszty takiej usługi automatycznie rosną niż w przypadku posiadania nieruchomości bez zobowiązań.

W przypadku jeśli chcemy wziąć pożyczkę hipoteczną w innej instytucji finansowej niż bank, w którym mamy kredyt hipoteczny, możemy spotkać się z decyzją odmowną. Trzeba o tym pamiętać starając się o najlepszą nawet pożyczkę hipoteczną …

Jak porównywać oferty banków ?

Niezależne strony internetowe (w tym i nasza) znacznie ułatwią Ci zadanie przy staraniu się o kredyt gotówkowy czy jakikolwiek inny produkt bankowy. Zawierają całe mnóstwo informacji o tym, co musisz wiedzieć przed wyborem opcji kredytowania.

Są na nich porady; między innymi o tym, jak obliczyć zdolność przy pożyczcze hipotecznej. Jest to bardzo ważna kwestia, gdyż określa, jak dużą ilość gotówki możesz pożyczyć, uwzględniając swoje wszystkie źródła dochodów.

Bardzo przydatnym narzędziem, stanowiącym niezbędne źródło informacji o warunkach kredytowania w różnych instytucjach czy bankach jest kalkulator kredytowy online. Najistotniejsza jest tutaj możliwość porównanie ofert banków z różnych miejsc. Bez naglących reklam czy krzykliwych ofert promocji możesz w skupieniu zastanowić się, która z propozycji jest dla Ciebie optymalna. Przy decyzji o wzięciu kredytu gotówkowego, nie możesz pozwolić sobie na pomyłkę.

 

Przy okazji użycia kalkulatora kredytowego, będzie mógł zaplanować swój kredyt gotówkowy pod najważniejszymi dla Ciebie względami. Ustalisz najlepszy dla Ciebie okres kredytowania, wysokość miesięcznej raty oraz oczywiście kwotę samego kredytu. Są to bardzo praktyczne dane, gdyż będziesz mógł dzięki temu określić, czy stać Cię w danym momencie na kredyt gotówkowy. Będziesz mógł także zobaczyć, ile sumarycznie będzie kosztował Cię sam kredyt, czyli ile pieniędzy de facto pożyczysz i ile będziesz musiał zwrócić bankowi. Jest to także bardzo ważna informacja, gdyż opłaty bankowe takie jak oprocentowanie, prowizja oraz ubezpieczenie kredytu są głównymi czynnikami, które odróżniają od siebie poszczególne banki.

Dzięki możliwości jakie daje Internet porównanie ofert banków, wszystko wyda Ci się bardziej klarowne, a zawiłe oferty bankowe będą dla Ciebie bardziej przejrzyste i klarowne, dzięki czemu podejmiesz bardziej świadomą decyzję finansową.

Pamiętaj, ze takie porównanie jest bardzo powierzchowne. Zazwyczaj nie zawiera ono pełnych cenników banków oraz wszystkich przepisów, które określone są w regulaminie. Zanim zatem zdecydujesz się na konkretną ofertę, zapoznaj się szczegółowo z regulaminem, który będziesz musiał potem podpisać.

Weź także pod uwagę okoliczności dodatkowe takie jak możliwość wcześniej spłaty zobowiązania oraz ewentualne opóźnienie w spłacie raty (ile może ono maksymalnie wynosić i jakie konsekwencje grożą Ci za nieterminową spłatę).

Na początku może Ci się to wydać mało ważne, ale w toku okresu kredytowania, może okazać się kluczowe, by uchronić się przed sankcjami, jakie może nałożyć na Ciebie bank za niedotrzymanie warunków umowy kredytowej dotyczącej choćby pożyczki hipotecznej.