Menu
../pko/

Gdzie po najlepszą pożyczkę hipoteczną?

Najlepsza pożyczka hipoteczna powinna charakteryzować się najniższymi kosztami kredytowania, a więc najniższym oprocentowaniem, marżą i ewentualną prowizją bankową. Powinna również cechować się najniższymi, możliwymi do spłacenia ratami.

Jako że gwarancja pożyczki jest bardzo solidna (stanowi ją nieruchomość), ryzyko braku spłaty pożyczki również maleje, co zmusza bank do obniżenia wszystkich swoich opłat i umożliwia udzielenie pożyczki na dogodnych dla kredytobiorcy warunkach. Jeśli zamierzamy spłacić zaciągnięte zobowiązanie, pożyczka pod zastaw hipoteki wydaje się idealnym rozwiązaniem.

 

Bank będzie miał zabezpieczenie, a my – stosowny dla naszych potrzeb kredyt. Dzięki takiemu rozwiązaniu obie strony będą zadowolone. Od razu nasuwa się pytanie – czy możliwe jest wzięcie pożyczki hipotecznej, będąc właścicielem nieruchomości, obciążonej kredytem hipotecznym? Jeśli zobowiązania dotyczą jednego banku, istnieje taka ewentualność, ale koszty takiej usługi automatycznie rosną niż w przypadku posiadania nieruchomości bez zobowiązań.

W przypadku jeśli chcemy wziąć pożyczkę hipoteczną w innej instytucji finansowej niż bank, w którym mamy kredyt hipoteczny, możemy spotkać się z decyzją odmowną. Trzeba o tym pamiętać starając się o najlepszą nawet pożyczkę hipoteczną …