Menu
../pko/

Na jaki okres wziąć kredyt via spłata kredytu

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo często korzystają z kredytów i pożyczek – to nie podważalna prawidłowość. Okazuje się jednak, że pożyczki gotówkowe są znacznie wygodniejsze niż jeszcze kilka lat temu (nie musimy odwiedzać banku by ją dostać a najważniejsze że spłata też jest automatycznie wykonywana z naszego konta bankowego).

Pieniądze można dostać dużo szybciej i wcale nie musimy się tłumaczyć przed nikim, na co chcemy przeznaczyć te pieniądze. Kredyty są przeznaczane na jakieś grubsze sprawy, typu budowa domu lub kupno dużej ilości sprzętu rolniczego.

Musimy mieć w momencie brania kredytu również tak zwanych żyrantów, którzy w razie, gdy my nie będziemy mogli spłacać tego kredytu, to wspomogą nas finansowo. Obecnie wiele banków oferuje zarówno kredyty jak i pożyczki.

Ach te kredyty gotówkowe …

Najczęściej większe kredyty zaciągane są przez jakąś firmę, bądź przedsiębiorców. Pożyczki gotówkowe natomiast biorą pojedyncze osoby, które chcą się chwilowo wspomóc. Zarówno kredyty jak i pożyczki można brać pod zastaw czegoś. Mając na myśli kredyt w pierwszej kolejności kojarzy nam się on z kredytem hipotecznym, czyli na dom i pod jego zastaw. Pożyczki natomiast mogą być brane np. pod zastaw jakiegoś pojazdu lub nieruchomości, chociaż wcale nie jest to wymagane.

Obecny rynek pożyczek gotówkowych jest on podobnie jak to miało miejsce w 2015 roku niezwykle różnorodny i stoi otworem przed klientem. Możliwy do wzięcia jest kredyt gotówkowy od ręki, chociażby przez internet, przez telefon, a nawet przez SMS-a.

 

Dla tradycjonalistów, przyzwyczajonych do wizyt w naziemnych placówkach, banki oferują możliwość spotkania się ze swoim pracownikiem twarzą w twarz i podpisanie umowy bezpośrednio w budynku placówki.

Dzięki sprawności przepływu informacji pomiędzy instytucjami, zdolność kredytowa określonego klienta jest szybko weryfikowana, co znacznie skraca czas oczekiwania na decyzję kredytową. I właśnie te czynniki decydowały o tym jak ustawiliśmy nasz obiektywny ranking kredytów gotówkowych.