Menu
../pekao/

Porównaj z Nami kredyty hipoteczne dostępne w 2016 roku

Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę decydując się na długoletnie zobowiązanie finansowe. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt hipoteczny i tym samym bank.

Bardzo ważną kwestią w wyborze banku, w którym chcesz wziąć kredyt mieszkaniowy jest renoma banku i szeroko pojęte „zaufanie” społeczne. Składa się na nie czas istnienia banku na rynku (bardziej ufamy bankom, które dłużej goszczą na rynku, trudniej zaufać bankom, które dopiero rozpoczęły działalność), udział kapitału zagranicznego w danym banku (instytucje posiadające część kapitału z innego kraju wydają się zwykle bardziej stabilne) oraz specjalizacja banku (niektóre banki specjalizują się w ofertach kredytowych, inne w lokatach, jeszcze inne kładą nacisk na prowadzenie rachunków rozliczeniowych).

Najczęściej umowę o kredyt hipoteczny podpisujemy z bankiem, z którym jesteśmy związani od lat poprzez inne zobowiązania w postaci kont bankowych, kart kredytowych lub lokat oszczędnościowych.

Potencjalny kredytobiorca musi liczyć się z sytuacją na rynku ogólnoświatowym. Od nastrojów giełdowych będzie bowiem zależeć kwota, jaką co miesiąc będzie musiał powierzać bankowi, z którym podpisze umowę o kredyt hipoteczny. Główną rolę odgrywają tutaj kursy walut – nie tylko w stosunku do waluty kredytu, ale także w stosunku do waluty kraju, w którym znajduje się bank udzielający kredytu. W przypadku Polski sytuacja walutowa jest o tyle skomplikowana, że nasz kraj planuje w ciągu kilku najbliższych lat wejść do strefy Euro. Wyliczenia analityków na tym polu są zatem niezbędne do ustalenia optymalnej opcji walutowej.

Decydując się na kredyt hipoteczny, musisz pamiętać, że umowa, którą podpiszesz z bankiem to długoletnie zobowiązanie i duża kwota do spłacenia. Musisz myśleć na długą metę – gdzie będziesz pracował, gdzie będziesz mieszkał i w jaki sposób będziesz uzyskiwał dochody. Jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i indywidualnie zarządzasz swoimi finansami, Twoje zadanie w planowaniu jest ułatwione, gdyż jesteś do niego już przyzwyczajony. Jeśli zaś jesteś zatrudniony w określonej firmie, musisz mieć pewność, że znaczną większość swojego życia zawodowego spędzisz w tym właśnie miejscu.

Bardzo ważnym aspektem, który decyduje często o wyborze tego, a nie innego banku przy podpisywaniu umowy o kredyt hipoteczny jest łączny koszt kredytu na zakup domu czy mieszkania, czyli wszelkie opłaty dodatkowe, marża, oprocentowanie i sama kredytowana kwota. Dopiero wyliczając sumaryczną kwotę kredytu, możemy mieć pewność, że wzięliśmy tani kredyt mieszkaniowy.

By znaleźć tanie kredyty hipoteczne w 2016 roku wystarczy sprawdzać ich porównanie online …