Menu
../santander/

Kredyt na remont domu – podpowiadamy co jest istotne przy wyborze oferty

W gąszczu różnorodnych pożyczek i kredytów czasem trudno jest się odnaleźć. Trzeba uwzględnić wiele kwestii, kiedy potrzebujemy dodatkowych funduszy i decydujemy się na kredyt. Jednym z częstych powodów zaciągania kredytu jest remont domu.

Podpowiadamy więc co jest ważne przy wyborze takiego kredytu i na co warto zwrócić uwagę.

Kredyt na remont domu

Kredyt na remont jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy potrzebują dodatkowej gotówki w konkretnym celu. Może nim być na przykład remont domu. Czasem naszym czterem kątom wystarczy lekka kosmetyka, jednak bywa i tak, że niezbędne są gruntowne zmiany. Tu z pomocą przychodzi kredyt na remont domu.

 

Oprocentowanie kredytu

W przypadku kredytu na remont domu, podobnie jak przy innych kredytach gotówkowych, w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na oprocentowanie. Jest to bardzo ważne, ponieważ czynnik ten wskazuje nam wyraźnie ile pieniędzy będziemy musieli w późniejszym czasie oddać. Oprocentowanie kredytu jest bardzo różne w zależności od banku.

RRSO

Oprocentowanie jest jednym z elementów składowych wchodzących w obliczanie wysokości RRSO. Nie inaczej jest w przypadku kredytu na remont. Oprócz tego przy obliczaniu RRSO bierze się pod uwagę także okres kredytowania, opłaty za obsługę kredytu, prowizję i ewentualne ubezpieczenie kredytu. Dlatego też im niższe RRSO, tym mniej przyjdzie nam dopłacić do kredytu na remont domu. Jest więc to jeden z najważniejszych wskaźników, na który należy zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu na remont (podobnie też przypadku innego zobowiązania).

 

Jak obniżyć oprocentowanie kredytu?

Kredyty celowe najczęściej charakteryzują się dużo niższym oprocentowaniem niż zwykłe kredyty gotówkowe. Wiąże się to jednak z pewnymi dodatkowymi obowiązkami dla kredytobiorcy. Jeśli jednak zależy nam na obniżeniu oprocentowania a tym samym także RRSO, to warto jest zdecydować się na kredyt na remont domu, zamiast zwykłego kredytu gotówkowego. Co więc należy zrobić? Zazwyczaj bank oczekuje od kredytobiorcy przedstawienia rachunków z zakupów dokonanych na konkretny cel, który został wskazany podczas podpisywania umowy.