Menu
../pekao/

Kredyt z dotacją na budowę domu lub mieszkanie

Kredyt hipoteczny z dotacją NFOŚiGW jest bardzo łatwy do uzyskania. Wszelkie czynności, zmierzające do przyznania dopłaty wykonuje za Ciebie bank. Nie musisz zatem odwiedzać wielu instytucji i dopełniać (często skomplikowanych i niezrozumiałych) procedur weryfikacyjnych.

Pracownicy są specjalnie przeszkoleni w tym zakresie oraz poinformowani, że istnieje też taka ewentualność uzyskania pomocy od instytucji rządowej. Jeśli celem Twojego kredytu hipotecznego jest dom, pamiętaj, że po dopłatę z programu ochrony środowiska możesz sięgnąć w każdym momencie budowy domu energooszczędnego. Nawet jeśli wyjściowo nie zakładałeś, że Twoja nieruchomość mogłaby spełniać takie standardy, możesz zwrócić się z wnioskiem o dopłatę w dowolnym okresie prac budowlanych – najważniejsze, aby było to jeszcze przed ich zakończeniem. Procedur musi dopełniać ten sam bank, w którym zaciągnąłeś kredyt hipoteczny.

 

Sprawdzaniem spełniania warunków programów zajmuje się określona osoba zwana weryfikatorem. Jego praca polega na sprawdzaniu dokumentacji oraz bezpośrednio miejsca budowy nieruchomości, czy wszelkie ustalenia poczynione we wcześniejszych zobowiązaniach, są dotrzymywane. Jego praca opłacana jest przez kredytobiorcę, ale poniesione koszty zostają szybko zniwelowane przez otrzymaną dopłatę. Pamiętaj, że poza dopłatą do kredytu hipotecznego (co stanowi wartość finansową programu), oszczędzaniem energii (co jest niewątpliwą i nieocenioną wartością dla środowiska naturalnego), rośnie również wartość Twojej nieruchomości.

 

Dom energooszczędny jest nie tylko bardziej funkcjonalny, ale także wyżej wyceniany przez wszystkich rzeczoznawców. Jest to istotne, jeśli nosiłbyś się kiedykolwiek z decyzją o sprzedaży takiego domu lub zaciągnięciem pożyczki hipotecznej pod zastaw nieruchomości.