Menu
../santander/

Kredyt hipoteczny z dotacją na budowę domu

Kredyt hipoteczny z dotacją NFOŚiGW jest bardzo łatwy do uzyskania. Wszelkie czynności, zmierzające do przyznania dopłaty wykonuje za Ciebie bank. Nie musisz zatem odwiedzać wielu instytucji i dopełniać (często skomplikowanych i niezrozumiałych) procedur weryfikacyjnych.

Pracownicy są specjalnie przeszkoleni w tym zakresie oraz poinformowani, że istnieje też taka ewentualność uzyskania pomocy od instytucji rządowej. Jeśli celem Twojego kredytu hipotecznego jest dom, pamiętaj, że po dopłatę z programu ochrony środowiska możesz sięgnąć w każdym momencie budowy domu energooszczędnego.

Nawet jeśli wyjściowo nie zakładałeś, że Twoja nieruchomość mogłaby spełniać takie standardy, możesz zwrócić się z wnioskiem o dopłatę w dowolnym okresie prac budowlanych – najważniejsze, aby było to jeszcze przed ich zakończeniem. Procedur musi dopełniać ten sam bank, w którym zaciągnąłeś kredyt hipoteczny.

Sprawdzaniem spełniania warunków programów zajmuje się określona osoba zwana weryfikatorem. Jego praca polega na sprawdzaniu dokumentacji oraz bezpośrednio miejsca budowy nieruchomości, czy wszelkie ustalenia poczynione we wcześniejszych zobowiązaniach, są dotrzymywane. Jego praca opłacana jest przez kredytobiorcę, ale poniesione koszty zostają szybko zniwelowane przez otrzymaną dopłatę. Pamiętaj, że poza dopłatą do kredytu hipotecznego (co stanowi wartość finansową programu), oszczędzaniem energii (co jest niewątpliwą i nieocenioną wartością dla środowiska naturalnego), rośnie również wartość Twojej nieruchomości.

Dom energooszczędny jest nie tylko bardziej funkcjonalny, ale także wyżej wyceniany przez wszystkich rzeczoznawców. Jest to istotne, jeśli nosiłbyś się kiedykolwiek z decyzją o sprzedaży takiego domu lub zaciągnięciem pożyczki hipotecznej pod zastaw nieruchomości.

 

 

Gdzie zapłacisz najniższe odsetki od kredytu hipotecznego?

Wyliczanie kredytów i wszystkich produktów nie jest trudne, ale również nie jest tak łatwe.
Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi dokładna symulacja kredytu hipotecznego mająca na celu obliczenie naszej zdolności na kilkadziesiąt następnych lat. Czas trwania kredytu mieszkaniowego to czas od 10 do 30 lat! Na początku musimy spełniać wszystkie warunki jakie postawi nam bank.

Zazwyczaj są to odpowiednie zarobki, wiek, a z promocji możemy korzystać na specjalnych warunkach. O tym możemy przeczytać na stronie internetowej samego banku.

Gdzie zapłacę najniższe odsetki od kredytu hipotecznego? To zależy od naszych oczekiwań i tego co uważamy za najtańsze. Wybierając bank gdzie symulacja kredytu hipotecznego wynosi zero złotych jeśli chodzi o koszt przygotowania kredytu, nie mamy obowiązkowego ubezpieczenia i innego dodatkowego produktu w postaci lokaty czy nawet konta bankowego pozwoli nam wiele zaoszczędzić. Ale czy to na pewno dobre rozwiązanie? Nie zawsze. Ubezpieczenie to bardzo ważny punkt kredytu mieszkaniowego.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć co stanie się z naszą sytuacją finansową przez najbliższe trzydzieści lat. Warto zatem zadać sobie pytanie nie tylko gdzie zapłacę najniższe odsetki od kredytu hipotecznego, ale również gdzie ubezpieczenie będzie dla nas najlepsze. Od śmierci kredytobiorcy, wypadku, choroby – w takich sytuacjach często mamy większy czas na spłacenie lub też dług zostaje umorzony.

Jednak wiąże się to ze skomplikowanymi procedurami. Na pewno od tak nie dostaniemy domu za darmo od banku.