Menu
../santander/

Kredyt hipoteczny a dochody z zagranicy

Kredyt hipoteczny Getin Banku to dobra opcja dla każdego kto ma dochody z za granicy. Wiele osób w dzisiejszych czasach decyduje się na kredyt bez prowizji, która niekiedy potrafi być dość wysoka. Dlaczego wiele osób nie dostaje dzisiaj kredytu hipotecznego?

Nie wszystkie banki akceptują wszystkie źródła dochodów, spójrzmy zatem dokładnie gdzie akceptują wszelkie źródła dochodów, czyli między innymi umowę o dzieło, czy umowę o zlecenie.

 

Niestety w dwudziestym pierwszym wieku bardzo mała ilość banków akceptuje taki zarobek, gdyż jest on nie pewny. Jednakże osoba, która przez cały czas ma zlecenia jedno za drugim, będzie miała szansę na uzyskanie kredytu w Getin Banku. Wzięcie kredytu hipotecznego nie jest takie łatwe jak może nam się wydawać.

Kredyt hipoteczny a dochody z zagranicy

Każdy bank dokładnie sprawdza jaka jest nasza sytuacja finansowa i czy poradzimy sobie z takim obciążeniem.

Warto także wspomnieć, że kredyt hipoteczny udzielany jest parom, czyli małżeństwom lub dwom osobom – singiel musi mieć bardzo duży zarobek aby starać się o taki kredyt (lub osiągać duże dochody zagraniczne). Dlatego też przyjęło się, że singiel nie może wziąć kredytu hipotecznego.

Akceptowanie różnych źródeł dochodu jest bardzo dużym ułatwieniem. Oczywiście mimo wszystko na umowie musi być odpowiednia kwota aby bank mógł nam takowego kredytu udzielić.

Jednakże ogólnie patrząc jest to bardzo duże ułatwienie kredytowe i warto korzystać z oferty kredytowej takiego banku które taki coś posiada w swojej propozycji czy to odnośnie kredytu hipotecznego czy gotówkowego.

Także jeżeli osiągasz dochody za granicą to oferta Millenium Banku jest jedną z ciekawszych na rynku.

 

Kredyt mieszkaniowy dla pracujących za granicą

Mieszkanie jest marzeniem każdej rodziny. W polskich warunkach jedyna dostępna dla większości ludzi droga do własnej nieruchomości wiedzie poprzez banki udzielające kredytów hipotecznych. Jest to przeważnie droga kręta, niekiedy wyboista.

Biorąc jednak pod uwagę rodzaj zobowiązania, jakim jest długoterminowy kredyt mieszkaniowy, nie warto iść na skróty. Nisko oprocentowany kredyt hipoteczny jest filarem, na którym opiera się rodzinne szczęście wielu osób.

Największym problemem jest znalezienie banku, który z jednej strony ma w swojej ofercie produkt odpowiadający klientowi, a z drugiej strony stawia wymagania możliwe do spełnienia.

Część banków funkcjonuje w świecie oderwanym od rzeczywistości i stawia warunki, które nie każdy może spełnić. Głównym problemem dla każdego kredytobiorcy jest dopasowanie do siebie mieszkania i ceny, którą trzeba za nie zapłacić z kwotą kredytu, jaki można zaciągnąć w związku z aktualną zdolnością kredytową.

 

Jedynie część banków akceptuje szeroki wachlarz dochodów. Banki najchętniej pożyczają pieniądze pracownikom zatrudnionym na mocy umowy o pracę na czas nieokreślony (w ten sposób spełnia się podstawowe warunki na przyznanie kredytu hipotecznego).

Osoby pracujące na własny rachunek mają w bankach kłopoty ze zdolnością kredytową. Koszty przyjmowane do rozliczeń ze skarbówką znacznie utrudniają wzięcie nawet kredytów gotówkowych. To właśnie ze względu na milionową rzeszę osób prowadzących działalność gospodarczą banki utrzymują kredyty na oświadczenie.

Znaczna część banków umożliwia wzięcie kredytów przez osoby osiągające dochody poprzez umowy zlecenia lub umowy o dzieło.

Trudno dostępny jest kredyt mieszkaniowy singli dla pracujących za granicą – ale to powoli się zmienia…

Wyjątkiem jest bank PKO BP, który wyszedł na rynek z odrębnym produktem, skierowanym do setek tysięcy Polaków osiągających dochody w innych państwach Unii Europejskiej.

Niekiedy przeszkodą we wzięciu kredytu jest konieczność posiadania wkładu własnego. Niektóre banki finansują jedynie 80 procent wartości nieruchomości, w innych kredytobiorca może otrzymać 107 procent.

Najczęściej banki przyjmują rozwiązanie takie, jakie obowiązuje w banku Millennium, który pożycza pieniądze w wysokości 100 procent wartości po wybudowaniu i wykończeniu nieruchomości. Kalkulator Millennium Banku pomaga dostosować wysokość rat do możliwości ich spłaty.