Menu
../santander/

Kredyt gotówkowy – to przemyślana decyzja na lata

Mogłoby się wydawać, że kredyt gotówkowy to niewielkie zobowiązanie. Jednak zaciągnięcie kredytu na większą kwotę lub też rozłożenie jej na niskie, mało odczuwalne raty może powodować, że kredyt gotówkowy staje się zobowiązaniem na lata.

Warto więc decyzję o nim dokładnie przemyśleć i wybrać najlepszą opcję.

Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?

W przeszłości, aby wybrać najtańszy kredyt gotówkowy, trzeba było udać się do placówki banku i tam dopytać o szczegóły danej oferty i porównać ją z innymi. W tej chwili nowoczesne technologie bardzo ułatwiają nam to zadanie. Przede wszystkim oferty kredytów gotówkowych są udostępniane przez banki na ich stronie internetowej. Oferta kredytów jest bardzo szeroka, w zależności od preferencji i potrzeb. Ponadto można z powodzeniem skorzystać z dostępnych w Internecie porównywarek kredytów gotówkowych.

Jest to narzędzie, które przegląda dziesiątki ofert i tworzy z nich zestawienie, porównując ich opłacalność. Ten sposób jest chyba najszybszy i najwygodniejszy, by porównać kredyty gotówkowe. Jeśli jednak decydujemy się, aby samodzielnie przeszukiwać oferty i porównywać je na własną rękę, to również jest jeden wskaźnik, który może nam mocno ułatwić zadanie. Jest nim RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania.

Wskaźnik ten ujmuje nie tylko oprocentowanie kredytu, ale również ewentualne ubezpieczenie, koszt obsługi kredytu i prowizję banku, a także okres kredytowania. Dzięki porównaniu wszystkich tych zmiennych łatwiej jest zorientować się w atrakcyjności oferty kredytowej.

Kredyt gotówkowy na lata

Okres kredytowania dla kredytów gotówkowych może być bardzo różny. Niejednokrotnie wybierając wyższe raty możemy zdecydować się na spłacenie całości zobowiązania w mniej niż rok. Jednak najczęściej banki oferują rozłożenie kredytu na więcej niższych rat, tak aby jego spłacanie było możliwie jak najmniej odczuwalne. W ten sposób zaciągnięcie kredytu gotówkowego staje się decyzją na lata, jednak dobrze przemyślanej decyzji nie będziemy żałować.