Menu
../alior/

Konto walutowe – trudny wybór banku

Czy bankowe konto walutowe to dobry pomysł w dzisiejszych czasach? Na co się zdecydować jadąc na wakacje?

W ofercie instytucji bankowych możemy znaleźć wiele ciekawych ofert skierowanych dla większości z nas. Konto bankowe jest jednym z najpopularniejszych z nich wraz z kredytem. Jednak i banki muszą iść z biegiem czasu i dostosowywać je do naszych potrzeb.

Stąd też powstały konta walutowe. Nie są one najnowszym produktem, mimo to są one coraz częściej oferowane. Jak wynika z nazwy produktu owe konto jest idealne dla osób, które kupują w serwisach zagranicznych, pracują za granicą czy posiadają chociażby kredyt w obcej walucie.

Sytuacja na rynku pracy spowodowała, że coraz więcej Polaków z roku na rok decydowało się na pracę za granicą. Zazwyczaj jechała jedna-dwie osoby, by następnie przesyłać pieniądze dla rodziny z Polski. Konto walutowe w tej sytuacji jest rozwiązaniem niemal idealnym. Ale takich podobnych zjawisk można znaleźć jeszcze więcej. Jeśli robienie takich transakcji jest jednorazowe to możemy sobie jeszcze dać radę dzięki tradycjonalnemu rachunku bankowego. Jednak kiedy będzie się to powtarzało dość systematycznie, najlepiej zainteresować się kontem walutowym.

Jak wybrać konto walutowe?

Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? W tym przypadku pomóc nam może ranking kont walutowych. Najważniejszymi parametrami są koszty przelewów krajowych i zagranicznych. Tutaj należy przestudiować każdy bank, ponieważ te informacje się od siebie różnią. Kolejnym ważnym aspektem są dostępne waluty. Nie wszystkie banki oferują ich szeroką ofertę. Najwięcej opcji w tym przypadku oferuje nam Alior Bank i mBank.

Oprócz tych chyba najważniejszych informacji znajdziemy jeszcze kilka istotnych rzeczy.

Podczas porównywania kont walutowych znajdziemy mnóstwo przydatnych informacji. Które są najważniejsze? To już zależne jest od tego do czego tak naprawdę będziemy potrzebować owego konta walutowego. Mieszkając za granicą z pewnością ważne będą dla nas przelewy.

Jednak kiedy zamierzamy wyjechać na kilka miesięcy w ciepłe miejsce to już tutaj ważna będzie dla nas informacja dotycząca wypłat z bankomatów.

porównanie kont bankowych

W sieci spotykamy się coraz częściej z różnego rodzaju porównywarkami, które mają nam ułatwić wybór odpowiedniego produktu, bądź usługi. Nie inaczej wygląda to w przypadku kont bankowych. Jak dobrze wiemy na rynku jest obecnie bardzo dużą konkurencja.

Pomimo tego, że wiele banków połączyło swoje siły i działają dziś jako jedna firma to nadal mamy wiele produktów bankowych na rynku. Jednym z najpopularniejszym jest bez wątpienia konto bankowe.

Dziś można je porównać niemal do telefonu komórkowe – mają je wszyscy. Z uwagi na fakt różnorodnej oferty może nam być ciężko wybrać to odpowiednie konto. Ale w tym wszystkim może nam pomóc porównanie kont bankowych. Dzięki takim udogodnieniom jesteśmy w stanie szybko sprawdzić najważniejsze parametry oferowanych nam kont bankowych. Czy warto się tym aż tak interesować? Jak najbardziej.

Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach konto bankowe to nie tylko możliwość wykonywania przelewów, to również wiele dodatkowych możliwości (np.: zniżki OC, AC czy nowoczesne aplikacje mobilne). Na co zwrócić uwagę porównując konta bankowe?

Informacje ogólne, takie jak chociażby oprocentowanie środków na koncie. Kolejną ważną sprawą są koszty prowadzenia rachunku.

Ten parametr właściwie jest decydującym jeśli chodzi o otworzenie konta w danym banku. Chociaż dzisiaj wiele instytucji bankowych oferuje naprawdę minimalne koszta. Warto się również zainteresować możliwością dostępności naszych środków. Chodzi tu głównie o bankomaty. A głównie o to czy możemy wypłacać pieniądze bez dodatkowych opłat. Dla niektórych może być również interesujące czy możemy je wypłacać tylko w Polsce, ale też poza granicami naszego kraju. Jednak tych opcji jest o wiele więcej.

Dzięki porównaniu kont bankowych jesteśmy w stanie mieć te wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu. Nie musimy chodzić po bankach, zbierać ulotek i godzinami siedzieć przed nimi w domu analizując je wszystkie. Porównanie kont bankowych to szybka i prosta metoda na znalezienie odpowiedniego produktu bankowego.