Menu
../pko/

Konsolidacja pożyczek i kredytów

Wielu klientów szuka w Internecie podpowiedzi na temat tego, gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy czy konsolidacyjny by oszczędzić co nieco na odsetkach przy spłacie kredytu czy pożyczki. Odpowiedź nie jest prosta – ale warto ją poznać szukając sposobu na niższe odsetki przy kredytach.

Każdy ma swoje własne potrzeby i indywidualne uwarunkowania, które sprawiają, że poszukuje specyficznych propozycji. Wiele specjalistycznych serwisów podpowiada, że dość ciekawą propozycją jest pilna pożyczka z Millennium Banku.

Charakterystyczną cechą tego produktu są wyjątkowo proste zasady pożyczania pieniędzy i obliczania kosztów pożyczki. Niska miesięczna rata wynosi od 17, 48 zł za każde 1000 złotych pożyczone na okres 72 miesięcy. Takie oprocentowanie dotyczy klientów, którzy posiadają zabezpieczenie zaaprobowane przez bank, na przykład w formie lokaty.

Maksymalna kwota pożyczki zależy od tego, jaka jest zdolność kredytowa a pożyczka nie może być niższa niż 1000 złotych. Millenium Bank oferuje również ciekawą odmianę Pilnej Pożyczki z przeznaczeniem na konsolidację dotychczasowych zobowiązań.

Konsolidacja pożyczek – czy to się opłaca?

Niekiedy okazuje się, że przyjęliśmy na siebie zbyt dużo zobowiązań. Atrakcyjne oferty zakupów ratalnych, kredyty gotówkowe, niespłacone karty kredytowe i wyczerpane limity w koncie osobistym sprawiają, że każdego miesiąca zostaje nam coraz mniej pieniędzy na codzienne wydatki.

Do tego dochodzą nieustanne podwyżki nośników energii, coraz droższe paliwo i stale podnoszone ceny żywności. Bank daje nam możliwość skonsolidowania 8 różnych produktów kredytowych i spłacania jednej raty. Oprocentowanie jest korzystniejsze niż oprocentowanie produktów konsolidowanych.

Na 72 miesiące możemy pożyczyć maksymalnie 150 tysięcy złotych. Wydłużając okres spłaty w stosunku do dawnych zobowiązań obniżamy ratę. W efekcie możemy jeszcze w ramach tych samych miesięcznych obciążeń dołożyć pieniędzy. Maksymalnie 80 tysięcy złotych. Wszystko zależy jedynie od naszych potrzeb i naszej zdolności do zaciągania zobowiązań.

Warto wiedzieć, że możliwość konsolidacji jest najłatwiejszą i najskuteczniejszą metodą na restrukturyzację swojego zadłużenia i wyjście na prostą. Jeżeli mamy tego typu potrzeby, to powinniśmy się skontaktować z doradcą banku, nawet jak nie jesteśmy jego stałym klientem.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny online

Poznaj… jakie są warunki kredytu konsolidacyjnego w tym roku, i szczerze odpowiedzieć sobie, czy je spełniamy. Jeżeli tylko okaże się, że tak, od razu powinniśmy się udać do takiego banku, który umożliwi nam pozyskanie właśnie takiego świadczenia.

Powinniśmy więc przejrzeć bardzo starannie ranking kredytów konsolidacyjnych, żeby przekonać się, który bank będzie miał pod nasze prywatne okoliczności jak najbardziej korzystne oferty. Nie możemy na pewno dopuścić do tego, aby decyzję taką podjąć zbyt pochopnie. Tym bardziej, jeżeli naprawdę nasze zadłużenie jest duże i nie wiemy, jak w danym momencie sobie z tym poradzić.

Poza tym jednak, że całą naszą odpowiedzialność przerzucimy na dany bank, będziemy musieli naprawdę bardzo mocno zastanowić się, czy aby na pewno jest to dla nas pomyślne posunięcie. Nic nie da nam zatem większej pewności jak kalkulator kredytu konsolidacyjnego gotówkowego.

Składając wniosek o kredyt konsolidacyjny online, pracownik banku może zadać nam kilka pytań. Może mieć to istotne znaczenie w końcowej fazie przyznawania kredytu. Ważne jest aby podczas takiej rozmowy być zupełnie spokojnym i stwarzać pozytywne wrażenie. Nie jest tajemnicą, że osoby, których wygląd budzi zaufanie, uzyska kredyt łatwiej i szybciej od tych, którzy wzbudzają podejrzliwość u pracownika placówki bankowej. Starając się o szybkie pożyczki zastanawiamy się często jak bank weryfikuje zdolność kredytową swoich klientów?

Aby było to możliwe, istnieje kilka sposobów, które są aktywnie wykorzystywane przez wydziały zarządzania ryzykiem.

 

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego

Bezpośredni dowód zdolności kredytowej to stały dochód, własna nieruchomości, samochód, domki, akcje i obligacje. Ale w tym samym czasie, wskaźnikiem pośrednim jest również charakter kredytobiorcy, rodzaj jego temperamentu, wygląd, poziom inteligencji. Innym ważnym czynnikiem są właściwe słowa, maniery, uprzejmość. Coraz więcej osób stara się o tani kredyt gotówkowy dla tego banki bardziej precyzyjnie sprawdzają zdolność kredytową.

Osoby, które cenią sobie minimum formalności w czasie zaciągania kredytu wybierają pożyczki bez zaświadczeń. Nie mniej jednak niemal tyle samo osób wybiera tradycyjny kredyt jak i szybki kredyt konsolidacyjny online.