Menu
../pko/

Karta kredytowa czy dobry kredyt gotówkowy

Wielu z nas jest przekonanych, że jedynym bankiem, który może poprowadzić naszą kartę kredytową jest ten, w którym mamy konto. W rzeczywistości jednak nie ma takiego wymogu i być go, zgodnie z odpowiednimi przepisami, nie może.

Najczęściej jednak tak właśnie jest, z tym, że nie wynika to z umowy z bankiem a z jak najbardziej praktycznego podejścia.

Jeśli karta kredytowa płatnicza i konto osobiste są w tym samym banku to ułatwia to znacznie regulowanie należności za kartę oraz wykonywanie kilku innych opcjonalnych operacji. Zresztą podobnie jest w przypadku gdy staramy się o dobry kredyt gotówkowy.

 

Nie jest jednak wymogiem, aby karta kredytowa z banku w którym mamy konto osobiste była opłacana z konta, można tego spokojnie dopełnić korzystając z zupełnie innego rachunku lub osobiście w oddziale. Nasz decyzja oczywiście w dużej mierze zależy od tego, jakie usługi dodatkowe w pakiecie niesie ze sobą karta kredytowa BP.

 

Wielu z nas satysfakcjonuje tylko karta kredytowa MasterCard, która poza funkcją płatniczą jest dokumentem ubezpieczeniowym, albo pełni jeszcze jakieś inne funkcje. Wygoda jest przecież sztandarowym hasłem operatorów kart kredytowych, nie należy się więc dziwić, że coraz częściej czynią oni ze swoich kart kredytowych prawdziwe kombajny wielofunkcyjne.