Menu
../santander/

Jakie dokumenty wymagane są do kredytu hipotecznego

Każda osoba starająca się o zakup mieszkania, przy jednoczesnym zaciągnięciu kredytu na owe mieszkanie, musi pamiętać o wielu istotnych kwestiach.

Trudno w tym momencie napisać, która rzecz jest najistotniejsza w całej sprawie pozyskiwania kredytu, ale z całą pewnością możemy wspomnieć o tym, że bardzo ważne są odpowiednie dokumenty wymagane do kredytu hipotecznego (jak umowa przedwstępna kupna nieruchomości, zaświadczenia o zarobkach, oświadczenia o niezaleganiu z podatkami, wypisy z KW i rejestru gruntów, historie rachunków bankowych).

Bez ich przygotowania praktycznie możemy zapomnieć o możliwości ubiegania się o pozyskanie kredytu.

 

Jaką kwotę dostaniesz?

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na to, czy otrzymamy kredyt oraz to w jakiej kwocie go otrzymamy są nasze dochody z zagranicy. Tym bardziej, że stanowią one bardzo ważną część dochodów większości Polaków. A to z tego względu, że coraz więcej Polaków pracuje poza granicami kraju.

To ostatecznie wpływa na wysokość kredytu hipotecznego, na jaki godzi się bank lub jaki jest nam po ostatecznych negocjacjach zaproponowany. Wiadomo – im większe dochody, tym większe nasze możliwości kredytowe, stąd też większe szanse na uzyskanie odpowiedniego kredytu. Dlatego jeśli weźmiemy pod uwagę dochody z zagranicy to może się okazać, że dzięki nim rośnie nasza zdolność kredytowa.

A skoro rośnie zdolność kredytowa to wraz z nią rośnie również potencjalna wysokość kredytu hipotecznego.

Dokumentuj dochody!

Należy jednak pamiętać, aby wszystko mieć udokumentowane, gdyż to dokumenty wymagane do kredytu hipotecznego są podstawą do wyliczenia możliwości finansowych klienta, a poprzez to bank wylicza własne ryzyko oraz ocenia ostatecznie czy może się takiego ryzyka w przypadku danego klienta podjąć.

Bez oceny ryzyka wynikającej z oceny możliwości finansowych klienta trudno mówić tutaj o realnym podejściu do biznesu przez poważne instytucje finansowe jakimi są banki. A taka ocena ryzyka jest podstawą ich codziennej działalności.

 

Dokumenty pomoże ogarnąć Doradca

Expander powstał w 2000 roku i miał być portalem internetowym pośredniczącym w sprzedaży różnych produktów finansowych. Ponieważ większość klientów nie była jeszcze gotowa do zakupów produktów bankowych w sieci, Expander zmienił profil swojej aktywności i stał się pierwszą w Polsce firmą doradztwa finansowego.

W chwili obecnej 100 procent udziałów Expandera należy do Innova Capital. Jako doradca Expander pośredniczy w zawieraniu umów związanych z lokowaniem kapitału, ubezpieczeniami i oczywiście kredytami.

Z usług firm doradczych korzystają zazwyczaj kredytobiorcy, którzy szukają długoterminowych kredytów i samodzielnie nie potrafią dokonać odpowiedniej analizy pojawiających się ofert. Expander w tym roku oferuje kredyty hipoteczne z 16 banków. Tak szeroka oferta pozwala każdemu klientowi znaleźć propozycje odpowiadającą jego indywidualnym wymaganiom. Usług doradcy nie zastąpi żaden ranking kredytów hipotecznych ponieważ kryteria, którymi posłużono się przy jego sporządzaniu nie muszą pokrywać się z kryteriami klientów.

Doradcy pracujący w Expanderze szczegółowo badają preferencje klienta i następnie tworzą podobny ranking, który uwzględnia jedynie wskazania kredytobiorcy. Dla jednego klienta ważna będzie konieczność posiadania wkładu własnego, a dla innego całkowity koszt kredytu lub inny parametr. Oczywiście kredytobiorcy nie płacą za doradztwo Expandera. Firma utrzymuje się z prowizji płaconych przez instytucje bankowe.

Ponieważ firma w tym roku ma w swoim portfolio oferty 16 banków, to z jej punktu widzenia nie ma znaczenia, na którą z ofert zdecyduje się klient. Na internetowych stronach ekspandera znajduje się kalkulator kredytów hipotecznych. W zależności od wybranego wariantu obliczeń aplikacja doradcy pokazuje, na jaką wysokość kredytu możemy sobie pozwolić, jakie są różnice w spłacaniu zobowiązania w ratach równych i malejących oraz jakie są różnice pomiędzy spłatą kredytu złotowego i denominowanego do waluty.

Rozważając możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego w tym roku na sfinansowanie naszych planów mieszkaniowych warto jest sprawdzić, czy możemy pożyczyć odpowiednio dużo pieniędzy. Do tego celu służy specjalny kalkulator zdolności kredytowej. Aplikację bez trudu znajdziemy w Internecie.