Menu
../pekao/

Jak wybrać najlepsze biuro księgowe?

Każdy przedsiębiorca powinien korzystać z usług dobrego biura rachunkowego. To najlepsze rozwiązanie zarówno dla początkujących firm, jak przedsiębiorstw funkcjonujących na rynku już wiele lat.

Coraz bardziej skomplikowane sposoby rozliczeń sprawiają, że profesjonalne i zaufane biuro księgowe staje się praktycznie niezbędne. Poznań jest miastem, w którym znaleźć można wiele interesujących ofert.

 

Skomplikowane przepisy podatkowe

Każdego roku ustawodawcy zmieniają przepisy podatkowe, pozostawiając przeciętnego obywatela przed koniecznością podejmowania nie zawsze w pełni świadomych decyzji finansowych. Często dotyczy to działań takich jak na przykład sprzedaż nieruchomości inwestycyjnych czy ubieganie się o ulgę podatkową dla określonego aspektu prowadzonej działalności. Dobre biura księgowe zawsze są na bieżąco z nowymi przepisami podatkowymi.

Wiele z nich zapewnia swoim klientom skuteczne doradztwo finansowe i pomaga przedsiębiorcom w opracowywaniu budżetów oraz ustaleniu celów finansowych, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą skupić się na prowadzeniu swojej działalności. Oferujący niejedno biuro księgowe Poznań to miasto, w którym uzyskać można kompleksową pomoc i doradztwo w zakresie rachunkowości.

 

Zakres usług i dyspozycyjność biura księgowego

Księgowi zatrudniani przez biuro rachunkowe z reguły specjalizują się w określonych obszarach biznesowych, dzięki czemu mogą oferować klientom lepszą obsługę. Firmy te zatrudniają najlepszych doradców , oferując tym samym społeczeństwu specjalistyczną pomoc w składaniu zeznań podatkowych. Jednak im większe są potrzeby klienta w zakresie rachunkowości, tym więcej może zyskać na bardziej ogólnej firmie księgowej, która zatrudnia wyłącznie certyfikowanych specjalistów.

Niektórzy klienci biura są w stanie zadowolić się spotkaniem ze swoją firmą księgową zaledwie raz na jakiś czas, na przykład w celu złożenia zeznania podatkowego. Inni klienci znacznie częściej miewają różnego rodzaju wątpliwości o charakterze biznesowym. W związku z tym zadają wiele skomplikowanych pytań, które nierzadko wymagają udzielenia szybkich i precyzyjnych odpowiedzi. Dlatego w takim wypadku warto zdecydować się na takie biuro księgowe, które będzie najlepiej dopasowane do klienta pod względem ogólnej dyspozycyjności.

 

Profesjonalne doradztwo

Profesjonalni księgowi bardzo często oferują pomoc klientom w określaniu celów oraz monitorowaniu postępów finansowych. Może to być niezwykle pomocne, zwłaszcza jeżeli przedsiębiorca dopiero rozpoczyna swoją działalność. Ilość wymaganego wsparcia tego rodzaju zależy przede wszystkim od poziomu wiedzy klienta oraz jego ogólnego doświadczenia finansowego. Jeśli potrzebuje on dość wymagającej pomocy, powinien wybrać biuro księgowe zapewniające najbardziej rozbudowane usługi doradztwa finansowego.

Poznańska kancelaria bilans.poznan.pl posiada tego typu ofertę. Świadczy ona porady dotyczące rachunkowości oraz sposobów przechowywania dokumentacji finansowej, a także zajmuje się szeregiem formalności związanych z prowadzeniem firmy. Natomiast inne biura rachunkowe opracowują co prawda niezbędne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa raporty finansowe, ale oferują stosunkowo niewielkie możliwości doradcze.

 

Wykształcenie kadry biura i opłaty

Odpowiedni poziom wykształcenia kadry biura księgowego o stale podnoszonych kwalifikacjach to gwarancja poprawności wszystkich rozliczeń. Biuro powinno posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty i stosowne dokumenty, na przykład polisy ubezpieczeniowe. Ich brak może oznaczać, że firma takiego nie posiada. Warto pamiętać, że odpowiedzialność za błędy popełniane przez księgowych wciąż spoczywa na klientach.

Opłaty ustanawiane przez biuro księgowe różnią się w zależności od konkretnej firmy. Niektórzy firmy naliczają ustaloną stawkę za każde wykonywane zadanie finansowe, na przykład złożenie formularza podatku dochodowego od osób fizycznych, sporządzenie rachunku zysków i strat czy przygotowanie zestawienia wartości netto. Inne firmy pobierają opłaty za minutę, a każda rozmowa telefoniczna dodatkowo podnosi rachunek.