Menu
../alior/

Ile można zyskać na odsetkach (zaoszczędzić) – konsolidując

Wielu klientów szuka w Internecie podpowiedzi na temat tego, gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy czy konsolidacyjny by oszczędzić co nieco na odsetkach przy spłacie kredytu czy pożyczki. Odpowiedź nie jest prosta – ale warto ją poznać szukając sposobu na niższe odsetki przy kredytach.

Każdy ma swoje własne potrzeby i indywidualne uwarunkowania, które sprawiają, że poszukuje specyficznych propozycji. Wiele specjalistycznych serwisów podpowiada, że dość ciekawą propozycją jest pilna pożyczka z Millennium Banku.

Charakterystyczną cechą tego produktu są wyjątkowo proste zasady pożyczania pieniędzy i obliczania kosztów pożyczki. Niska miesięczna rata wynosi od 17, 48 zł za każde 1000 złotych pożyczone na okres 72 miesięcy. Takie oprocentowanie dotyczy klientów, którzy posiadają zabezpieczenie zaaprobowane przez bank, na przykład w formie lokaty.

Maksymalna kwota pożyczki zależy od tego, jaka jest zdolność kredytowa a pożyczka nie może być niższa niż 1000 złotych. Millenium Bank oferuje również ciekawą odmianę Pilnej Pożyczki z przeznaczeniem na konsolidację dotychczasowych zobowiązań.

Konsolidacja – czy to zawsze się opłaca?

Niekiedy okazuje się, że przyjęliśmy na siebie zbyt dużo zobowiązań. Atrakcyjne oferty zakupów ratalnych, kredyty gotówkowe, niespłacone karty kredytowe i wyczerpane limity w koncie osobistym sprawiają, że każdego miesiąca zostaje nam coraz mniej pieniędzy na codzienne wydatki.

Do tego dochodzą nieustanne podwyżki nośników energii, coraz droższe paliwo i stale podnoszone ceny żywności. Bank daje nam możliwość skonsolidowania 8 różnych produktów kredytowych i spłacania jednej raty. Oprocentowanie jest korzystniejsze niż oprocentowanie produktów konsolidowanych.

Na 72 miesiące możemy pożyczyć maksymalnie 150 tysięcy złotych. Wydłużając okres spłaty w stosunku do dawnych zobowiązań obniżamy ratę. W efekcie możemy jeszcze w ramach tych samych miesięcznych obciążeń dołożyć pieniędzy. Maksymalnie 80 tysięcy złotych. Wszystko zależy jedynie od naszych potrzeb i naszej zdolności do zaciągania zobowiązań.


Warto wiedzieć, że możliwość konsolidacji jest najłatwiejszą i najskuteczniejszą metodą na restrukturyzację swojego zadłużenia i wyjście na prostą. Jeżeli mamy tego typu potrzeby, to powinniśmy się skontaktować z doradcą banku, nawet jak nie jesteśmy jego stałym klientem.