Menu
../pekao/

Dopłata do budowy domu energooszczędnego

Osoby, decydujące się na kredyt hipoteczny na budowę domu zwracają uwagę na szereg różnych czynników. Wysokość miesięcznej raty, oprocentowanie kredytów hipotecznych oraz różnorakie programy dopłat do kredytów, są nieustannie na celowniku tych, którzy zamierzają wziąć kredyt na budowę lub zakup upragnionej nieruchomości.

Klienci bardzo często nie wiedzą o większości programów dofinansowań i wykazują żywe zainteresowanie tym, jak uzyskać dopłatę na budowę domu pasywnego. Warto zasięgnąć informacji, w jaki sposób państwo pomaga osobom, chcącym budować nowocześnie, energooszczędnie i zgodnie ze standardami Unii Europejskiej.

 

Co to jest dom pasywny?

Dom pasywny jest to sposób budowy nieruchomości, zakładający w swoim projekcie bardzo wysoką oszczędność energii, która zużywana jest w tradycyjnych domach na ogrzewanie. Efekt niższego wydatku energetycznego uzyskuje się głównie przez oszczędzanie strat ciepła z domu, ale także przez stosowanie tak zwanych gruntowych wymienników ciepła, których rola skupia się ogrzewaniu powietrza atmosferycznego, o ile jest to w ogóle potrzebne. Jest to spowodowane tym, że jedną z podstawowych cech domów pasywnych jest ogrzewanie domu jego własnym ciepłem, które wychodzi z budynku na zewnątrz.

Dzięki temu rozwiązaniu, dodatkowe nakłady na ogrzewanie nie są już potrzebne i przez to oszczędza się pieniądze.

 

Jak ma się to do projektów?

Dom pasywny jest rozwiązaniem ogólnym i to pojęcie jest często stosowane w odniesieniu do różnych projektów, zakładających bardzo wiele rozwiązań związanych z oszczędzaniem energii. Nie jest ono zarezerwowane jedyne dla jednego typu budowania. Pozostawia bowiem projektantom pewną dowolność w kwestii dysponowania rozwiązaniami oszczędzającymi energię, zarówno w kwestii redukcji strat, jak i dogrzewania obiektu.

 

Czy muszę brać kredyt hipoteczny na budowę domu?

Dopłata do budowy domu bez kredytu obecnie jest możliwa do uzyskania. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (bo tak nazywa się instytucja państwowa udzielająca owych dofinansowań) zauważył, że program może cieszyć się dużym zainteresowaniem ze strony osób, budujących nowe domy, dlatego uruchomił także inne programy oferujące pomoc w budowie energooszczędnych domów.

Jest on współfinansowany ze środków pochodzących z Unii Europejskiej, zatem dostęp do niego bardzo prosty. Jedyny limit to całkowity koszt wszystkich dofinansowań, ale program dopiero rozpoczął się na początku 2014 roku, zatem na razie dostępna jest cała pula przeznaczonych środków.

 

Bardzo korzystną formą obniżenia kosztów kredytu hipotecznego jest dopłata do budowy domu energooszczędnego pochodząca z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ma ona zachęcić także do spełniania wytycznych Unii Europejskiej w zakresie oszczędzania energii.

Przy okazji korzyści finansowej, jaką jest sama dopłata, przyczyniasz się także do ochrony naturalnego środowiska, w którym żyjesz. Nieocenionym atutem jest także oszczędzanie prądu i ciepła. To fantastyczna oferta dla osób interesujących się ekologią i alternatywnymi sposobami pozyskiwania energii cieplnej i elektrycznej, ale także dla tych, których do tej pory kwestia ta nie miała żadnego znaczenia.

Dzięki temu mogą poszerzyć swoją wiedzę oraz przysłużyć się środowisku naturalnemu.

Na naszej stronie znajdziesz więcej informacji na temat kredytowania nie tylko zakupu, budowy domu ale także i mieszkania na rynku wtórym i pierwotnym …