Menu
../alior/

Czy samotny może dostać pożyczkę na dowód?

Czy pożyczka na dowód dla zadłużonych jest w ogóle możliwa?

Czasem zastanawiamy się, co zrobić, żeby opłacić wszystkie rachunki. Czasem brakuje nam do pierwszego.
Innym razem myślimy o urlopie, ale nie do końca nas na taki urlop stać, a gdy jeszcze jesteśmy sami i nie mamy partnera, wtedy może być naprawdę ciężko. Warto rozejrzeć się za ofertą dla singli. Niektóre banki oferują specjalne kredyty dla osób samotnych.

 

Kredyt dla samotnych to coś, co na pewno da nam gotówkę, która jest nam potrzebna w danym momencie. Zdobycie takiego kredytu nie jest trudne. Kiedyś trzeba było załatwiać sporo papierów, by iść do banku i starać się o kredyt, dziś jest o wiele prościej.

Jak dostać pożyczkę na dowód?

Wystarczy udać się do banku i po prostu pokazać swój dowód. W kwadrans, góra dwa dowiemy się czy dostaniemy kredyt. Oczywiście nie zawsze dostaniemy bardzo duży kredyt, jednak na urlop i jakieś dodatkowo potrzeby na pewno starczy.

Taki kredyt od ręki to świetna opcja. Niektórzy pewnie się zastanawiają, co jeśli nie mam stałego dochodu, co wtedy? Myślimy: „Jak wszystko w tych swoich komputerach posprawdzają to wyjdę z niczym.”
Otóż banki oferują również pożyczki bez dochodów. To kredyt, który jest udzielany wszystkim, wystarczy dowód – jednak nie każdy go dostanie bo wszystko zależy od tego czy spłacaliśmy nasze poprzednie kredyty lub raty za np samochód czy telewizor.

 

Banku nie interesuje skąd weźmiemy pieniądze na spłatę, ale idąc do banku przecież wiemy, że na spłatę kredytu mamy określony czas, więc na pewno mamy jakiś plan by zdobyć pieniądze na raty kredytu.
Pieniądze są potrzebne wszystkim, każdy ma mniejsze lub większe potrzeby. Niestety bardziej lub mniej regularne wypłaty, czyli pieniądze, jakie otrzymujemy za naszą pracę nie są wystarczające. Dlatego też wymyślono taką instytucję jak bank, do której możemy iść i dostać pieniądze.

Oczywiście wiele osób czepia się tego, że poza tym, co dostajemy musimy spłacać też procent, jednak to jest biznes dla dwóch stron, trzeba, więc liczyć się z tym, że bank też musi jakoś zarobić.

Tak, więc jeśli sami nie wiemy czy wziąć kredyt, czy może jednak nie, najlepiej udać się do banku z dowodem lub wypełnić na naszej stronie www wniosek o pożyczkę na dowód, a My sprawdzimy czy taki kredyt dostaniesz, dowiemy się od razu ile pieniędzy moglibyśmy dostać w danym momencie i na jakich warunkach.

 

Kredyt bez zaświadczeń w 15 minut?

Wydaje się, że łatwiej jest zwrócić się do ekspertów kredytowych niż dostać kredyt w 15 minut. Wiele banków zarówno w telewizji jak i na plakatach pokazuje uśmiechnięte osoby, trzymające w ręce szczegółowy pakiet, ofertę.

By zaciągnąć kredyt nie musisz się martwić otrzymaniem zaświadczenia o zarobkach, wyciągiem z historii zatrudnienia oraz obecnością poręczycieli.

Tak naprawdę wszystko czego potrzebujesz jest to właściwy wybór produktu, dowód osobisty lub inny dokument tożsamości (czasami wymagane są dwa dokumenty) oraz ekspert kredytowy, który potwierdza tożsamość kredytobiorcy.

Bank zadaje serię pytań dotyczących danych osobowych klienta, jak również o zatrudnienia potencjalnego klienta. Jednak gdy udamy się do banku zachęceni ofertą kredytu w piętnaście minut bez zbędnych zaświadczeń po wyznaczonych piętnastu minutach i sprawdzeniu dokumentów możemy usłyszeć od pracownika placówki finansowej taki oto zwrot : „Przepraszam, ale niestety, nasz bank odmówił udzielenia kredytu?.

W ostatnich latach takich zwrotów, wraz z fałszywym współczuciem, jest coraz bardziej więcej. Dlaczego banki odmawiają się bez wyjaśnienia przyczyn udzielenia kredytu.

 

Pierwszy powód

Klient nie przeszedł oceny. 15 minut na decyzję o tym czy osobie można udzielić kredytu jest praktycznie niemożliwe, ze względu na misję powierzoną programowi komputerowemu do oceny zdolności kredytowej.

Po prostu – punktacji. Program analizuje dane, porównuje koszty klientów z ich dochodami, stopnia ryzyka, oceny kredytobiorcy wieku i podobnych grup produktów kredytowych i czy już istnieje w bazie danych dłużników, oraz wyda decyzję.

Jeśli okaże się w tej punktacji, że ryzyka nie mam, ankieta może być wysłana do pracownika banku by mógł on podjąć ostateczną decyzję.

Ale to nie pracownik banku będzie się starał w 15 minut zebrać wszystkie informacje o kliencie, poprzez wszystkie zawarte w kwestionariuszu pytania.

Ale baza danych dostępna dla tej instytucji.

Oczywiście jedne z najbardziej popularnych pożyczek obecnie są to pożyczki gotówkowe przez Internet. Jednak pomimo zbędnych zaświadczeń bank sprawdza w systemie historię kredytową potencjalnego kredytobiorcy i między innymi od tego zależy czy taki kredyt przez Internet zostanie przyznany.

Niektóre banki oferujące tego typu pożyczki takie jak na przykład chwilówki bez zaświadczeń wymagają jednego lub dwóch żyrantów w zależności od wysokości kredytu lub też zabezpieczenia w postaci np. nieruchomości.