Menu
../pko/

Jeden z najtańszych kredytów hipotecznych w PLN

Dawno minęły już czasy, kiedy jeden dom zamieszkiwała wielopokoleniowa rodzina. Teraz coraz częściej młodzi ludzie chcą mieszkać oddzielnie, we własnym domu lub mieszkaniu czy choćby nawet w wynajętym pokoju.

Jest to chyba jeden z najbardziej obiektywnych obecnie wyznaczników samodzielności życiowej i przede wszystkim finansowej dorosłego człowieka.

TOP 3 kredytów hipotecznych: 1) Oblicz sam gdzie dostaniesz najkorzystniejszy kredyt na www.notus.pl
2) HIT miesiąca, 35lat, do 90% wartości, wakacje kredytowe - www.pkobp.pl
3) 0% prowizji, 0% za wcześniejszą spłatę, niskie RRSO - www.millenium.pl

Ze względu jednak na rosnące koszty wynajmu mieszkań wzrasta liczba osób, które osiągnąwszy pewną stabilizację finansową w postaci stosunkowo dobrze płatnej pracy, decyduje się na kredyt mieszkaniowy z dopłatą, aby móc zainwestować we własną nieruchomość i tym samym pieniądze za wynajem móc przeznaczyć na spłatę rat za własne mieszkanie.

Dobry kredyt hipoteczny to mit ?

Często zwraca się uwagę na to, że dobra umowa kredytowa powinna spełniać pewne określone kryteria. Przede wszystkim, mówiąc o dobrej umowie mamy na myśli umowę przejrzystą, pełną i bez dodatkowych gwiazdek.
Przeprowadzane co czas jakiś kontrole i sondaże wskazują, że do ideału jeszcze bardzo daleko, jednak zawsze można wybrać najlepszą opcję z możliwych, nawet, jeśli wszystkie w jakimś punkcie niedomagają.

Dobre kredyty hipoteczne na przykład w mBanku mają umowy przejrzyste i sformułowane jednoznacznie – przykładowa umowa nie może zawierać żadnych wieloznacznych sformułowań, które później każda ze stron mogłaby interpretować inaczej.

Właśnie wady umów są jednym z czynników, które powodują, iż kalkulator kredytów hipotecznych daje jedynie wyniki przybliżone – aby uzyskać dokładne trzeba byłoby używać konkretnych danych dotyczących szczególnej umowy, a to z kolei jest niemożliwe do zaimplementowania w ramach niewielkiego dodatku na stronę internetową.

Prawdą jest jednak, że najkorzystniejsze kredyty hipoteczne pozostają najlepszymi nawet pomimo pewnych niedoskonałości umów, których, nawet przy najszczerszych chęciach zapewne nie udałoby się całkowicie wyeliminować.

Niemniej jednak warto szukać i sprawdzać oferty wszystkich banków, które wydają się nam z jakiegokolwiek powodu atrakcyjne, zwłaszcza, że zawsze możemy zażyczyć sobie wyjaśnienia dowolnych aspektów umowy i nikt nie ma prawa nam odmówić, ponieważ rzetelna informacje jest nie tylko podstawą wyboru konsumenta, ale także jej udzielenie jest kardynalnym obowiązkiem sprzedającego – tak samo jeśli chodzi o kredyty czy jabłka.

TOP 3 kredytów hipotecznych: 1) Oblicz sam gdzie dostaniesz najkorzystniejszy kredyt na www.notus.pl
2) HIT miesiąca, 35lat, do 90% wartości, wakacje kredytowe - www.pkobp.pl
3) 0% prowizji, 0% za wcześniejszą spłatę, niskie RRSO - www.millenium.pl

Za nieudzielanie dokładnych informacji są przewidziane w odpowiednich ustawach konkretne konsekwencje, zresztą nawet i bez nich bankom zleżałoby na tym, aby zrobić wszystko, co konieczne, aby klient zdecydował się na kredyt w tym konkretnym banku a nie u konkurencji.