Menu
../pko/

Sprawdź koszty kredytów i pożyczek w BGŻ

Koszty kredytu hipotecznego w BGŻ to bardzo istotna część kwoty, którą przyjdzie spłacić każdemu zaciągającemu kredyt w tym banku a obliczyć je możemy korzystając z kalkulatora kredytowego BGŻ. Banki w tym i BGŻ jako instytucje nastawione na zysk w różnoraki sposób w przypadku kredytów starają się ten zysk wypracować. Pierwszą i najistotniejszą rzeczą jest tutaj marża banku, ale nie jedyną.

Marża wraz z aktualną wysokością oprocentowania kredytów oferowanych na rynku międzybankowym bezpośrednio wpływa na wielkość oprocentowania kredytu, a zatem na koszt poniesiony przez klienta. Marże bardzo się różnią pomiędzy bankami, dlatego ważne jest ich porównanie przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego banku. Równie istotną i tak samo mocno zróżnicowaną pomiędzy bankami rzeczą jest prowizja, jaką instytucje kredytujące pobierają w zamian za możliwość wykorzystania ich pieniędzy.

Zaciągając kredyt liczyć się należy również z opłatami ubezpieczeń – nie tylko chroniących możliwość spłaty kredytu, ale również zakupionej nieruchomości czy brakującego wkładu własnego.

Zauważyć należy, iż na rynku oferowane są nie tylko pożyczki czy kredyty z wymaganym wkładem własnym czy też na sto procent wartości – występuje także kredyt hipoteczny na 110 wartości mieszkania. Jest to bardzo ciekawa forma finansowania, ponieważ pozwala ona, poza samym kupnem mieszkania czy domu, również na jego remont, zakup działki, budowę.

 

Wbrew pozorom nie jest to wcale rozrzutny prezent dla klienta, ale przemyślane działanie banków mające na celu podniesienie wartości rynkowej mieszkania czy domu obciążonych przez nie hipoteką.

Nim zamówisz kredyt hipoteczny w BGŻ (obecnie w ofercie Open Finance) – sprawdź koszty kredytu hipotecznego korzystając z kalkulatora kredytowego dostępnego na naszej stronie …