Menu
../santander/

5 zasad oszczędzania, które pozwolą Ci spać spokojniej

Chcesz zacząć oszczędzać, ale nie wiesz jak? W takim przypadku zapoznaj się z naszymi poradami – dzięki nim odłożenie środków na bezpieczną przyszłość stanie się jeszcze łatwiejsze!

Od wielu lat liczne badania pokazują, że nawet około połowy Polaków nie ma żadnych oszczędności. Życie od pierwszego do pierwszego to bardzo często efekt niskich zarobków, ale również kwestia umiejętności mądrego rozporządzania swoimi pieniędzmi.

Jeśli także zaliczasz się do grupy osób, która ma trudności z oszczędzaniem, poznaj pięć zasad, które pomogą Ci w odkładaniu środków!

 

1. Oszczędzaj regularnie

Tajemnicą każdego oszczędzającego jest regularne oszczędzanie, czyli systematyczne odkładanie pieniędzy. Nawet wtedy, gdy nie zarabiamy dużo, możemy zacząć oszczędzać z tą poradą!

Najlepiej wyznaczyć sobie określoną sumę, którą będziemy odkładać na miesiąc. Dzięki temu regularne oszczędzanie może wejść nam w krew!

2. Załóż konto oszczędnościowe

Odkładanie pieniędzy będzie jeszcze łatwiejsze wtedy, gdy założymy konto oszczędnościowe. Dodatkowy rachunek pozwala wtedy na oddzielenie oszczędności od pieniędzy na codzienne wydatki.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego pozwoli nam również na otrzymywanie odsetek z odkładanych środków – im więcej zaoszczędzimy, tym będzie ich więcej!

3. Przygotuj domowy budżet

Nie masz domowego budżetu? W takim przypadku pomyśl o jego założeniu! Dzięki niemu oszczędzanie także może stać się jeszcze łatwiejsze!

Domowy budżet jak na dłoni może pokazać wszystkie wpływy oraz wydatki, a także pomoże w regularnym odkładaniu środków.

4. Przemyśl każdy swój wydatek

Zdarza Ci się kupować rzeczy, których nie potrzebujesz? W takim przypadku warto zawsze przemyśleć każdy wydatek, który nie zalicza się do kategorii najpotrzebniejszych.

5. Skorzystaj z produktów oszczędnościowych

Aktualnie wiele banków, a także innych instytucji finansowych posiada różne produkty oszczędnościowe.

Razem z nimi można zacząć odkładać jeszcze więcej pieniędzy, a także korzystać z dodatkowych bonusów, na przykład z ochrony ubezpieczeniowej na życie.