Menu

Credit Agricole a zdolność kredytowa

Osoby, które szukają nieruchomości np w Krakowie czy innym mniejszym mieście w Polsce są w stosunkowo dobrej sytuacji w porównaniu z innymi dużymi aglomeracjami w Polsce. Nieruchomości na Podlasiu są nieco tańsze niż w innych regionach Polski.

Oczywiście mowa jest o średnich cenach metra kwadratowego, bowiem w przypadku konkretnych lokalizacji ceny mogą kształtować się inaczej. Niższe ceny nieruchomości sprawiają, że kredyt mieszkaniowy powinien wystarczyć na sfinansowanie mieszkania bez dużego wkładu własnego. Obecnie w Credit Agricole możemy liczyć na super promocję związaną z kredytem hipotecznym.

 

Niestety zarobki w regionie również należą do najniższych w Polsce i w efekcie bardzo niewielu klientów może skorzystać z bankowej oferty. Niskie ceny mieszkań sprawiają, że w województwie Podlaskim popularne powinny być preferencyjne kredyty mieszkaniowe.

Niestety jak pokazują statystyki programu „Rodzina na swoim” w Warszawie udzielano dziesięć razy więcej kredytów z dopłatą niż w całym województwie Podlaskim. Każdy, kto zamierza tam rozpocząć inwestycję budowlaną lub kupić mieszkanie powinien podjąć decyzję jak najszybciej. Kredyty z dopłatami do odsetek będą udzielane do końca tego roku, po czym program będzie wygaszany. Kredyty z dopłatą mają w swojej ofercie wszystkie banki z naszego rynku.

 

Warto jednak wiedzieć, że w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” banki w tym Credit Agricole mają swobodę w kształtowaniu oferty. Poszczególne kredyty różnią się oprocentowaniem, marżą, prowizją i innymi parametrami. Do wyłonienia oferty niezbędne jest bardzo dokładne porównanie kredytów mieszkaniowych. Banki mają obowiązek informowania o ofercie w ramach konkretnego europejskiego formularza, który zawiera wszystkie istotne informacje dotyczące każdego bankowego produktu.

Dzięki temu jest możliwe bardzo precyzyjne porównywanie ofert. Podstawą do ubiegania się o kredyt jest zdolność kredytowa danego klienta. Pomimo wspólnych zasad będących podstawą do jej wyliczenia są niewielkie różnice pomiędzy bankami jeżeli chodzi o wyliczanie stałych zobowiązań. Wiele banków wprowadziło również ograniczenia, które są ich własną inicjatywą.

Na przykład niektóre banki przyjmują do kalkulacji jedynie 70 procent dochodu w przypadku, w którym kredytobiorca wejdzie w wiek emerytalny w czasie spłacania kredytu. Dlatego warto poświęcić nieco czasu przy komputerze i dokładnie poznać bankowa ofertę.

One Response
  1. Celina67